Komendant z Biłgoraja. Płk SG Jacek Szcząchor nowym szefem NOSG (ZDJĘCIA)

  • 24.08.2017, 08:18 (aktualizacja 24.08.2017, 12:04)
  • ak
Komendant z Biłgoraja. Płk SG Jacek Szcząchor nowym szefem NOSG (ZDJĘCIA) NOSG
Pochodzący z Biłgoraja płk SG Jacek Szcząchor jest nowym szefem Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. W środę (23 sierpnia) zastąpił na tym stanowisku gen. bryg. SG Wojciecha Skowronka.

Decyzję o kadrowych zmianach w NOSG podjął Mariusz Błaszczak, szef resortu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uroczyste wprowadzenie nowego komendanta z udziałem Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Marka Łapińskiego odbyło się w Chełmie w środę.

– Podczas uroczystości dotychczasowy komendant oddziału gen. bryg. SG Wojciech Skowronek pożegnał, a płk. SG Jacek Szcząchor powitał sztandar Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nastąpiło także uroczyste złożenie meldunków – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG.

Odchodzący ze stanowiska w Chełmie gen. bryg. SG Wojciech Skowronek został podczas uroczystości odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Policji. Medal wręczył nadinsp. Paweł Dobrodziej.

Nowy szef NOSG płk Jacek Szcząchor pochodzi z Biłgoraja. Jest absolwentem tamtejszego LO im. ONZ. Ukończył także Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie i Studium Oficerskie SG w COS SG w Koszalinie.

Służbę w straży granicznej rozpoczął w 1997 roku w Bieszczadzkim Oddziale SG. W latach 2009-2012 był zastępcą komendanta Placówki SG w Korczowej, a następnie - w latach 2012-2015 - komendantem w tej jednostce. Od czerwca 2016 r. był Komendantem Placówki SG w Medyce. Od 1 września 2016 był Komendantem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe