Gm. Tomaszów Lubelski: Marianna Kobielarz z Majdanu Górnego ma 100 lat

  • 22.08.2017, 09:01 (aktualizacja 22.08.2017, 09:06)
  • roh
Gm. Tomaszów Lubelski: Marianna Kobielarz z Majdanu Górnego ma 100 lat
Tym razem na urodzinach Marianny Kobielarz z Majdanu Górnego w gminie Tomaszów Lubelski nie śpiewano 100, ale 200 lat. Dom był pełen gości.

Pani Marianna Kobielarz z domu Typek na świat przyszła w 1917 roku, kiedy Polski nie było jeszcze na mapie. Miała trójkę rodzeństwa, brata Edwarda, który dożył 88 lat i dwie siostry, jedna zmarła w młodym wieku, druga Felicja przeżyła 92 lata.

 Sama pani Marianna, która wyszła za mąż za Jana Kobielarza, mieszkańca Majdanu Górnego, pierwsze dzieci – trojaczki Reginę, Marysię i Danutę – urodziła w dość dramatycznych okolicznościach. W lipcu 1944 roku, kiedy przez wieś przetaczał się front. Męża nie było wtedy w domu. Niemcy zabrali go na roboty do Zamościa. Wrócił szczęśliwie do domu, kiedy było już po wszystkim. Czwarta córka, Stanisława, na świat przyszła 9 lat później. 

Dziś z rodzeństwa żyje tylko Danuta po mężu Poleszczuk. Pani Marianna całe życie była przy mężu (zmarł 20 lat temu). Pracowała na roli, prowadziła gospodarstwo. 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

roh

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe