Dożynki nad zalewem w Biszczy

  • 26.08.2017, 06:00 (aktualizacja 26.08.2017, 07:15)
  • lew
Dożynki nad zalewem w Biszczy
Gmina Biszcza będzie w tym roku gospodarzem dożynek powiatowych. Impreza odbędzie się w niedzielę (27 sierpnia) nad zalewem Biszcza-Żary.

 To dla nas duże wyróżnienie, zaszczyt i szansa na dodatkową promocję, bo impreza odbędzie się nad naszym przepięknym zalewem – mówi wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. – Część naszej gminy, tam, gdzie ziemie są słabsze, próbuje żyć z agroturystyki, ale większość stawia na rolnictwo. Nie brakuje w naszej gminie dużych, zmodernizowanych gospodarstw, które dzięki środkom unijnym cały czas się rozwijają.

Jeśli chodzi o produkcję rolniczą, to dominują zboża, a także rzepak, kukurydza oraz gryka.

Powiatowe Święto Plonów w Biszczy rozpocznie się o godz. 13. W programie znajdzie się m.in. korowód grup wieńcowych i ich prezentacja, wystąpienie starosty biłgorajskiego Kazimierza Pateraka, uroczysta msza święta z poświęceniem chleba oraz wystąpienia okolicznościowe.

W części artystycznej na uwagę zasługują występy kapel i zespołów ludowych, w tym Orkiestry Dętej Złota Nuta z Biszczy, zespołów Zawierucha i Rutyna z Biszczy, zespołu śpiewaczego Jubilatki z Biszczy II, zespołu kabaretowo-obrzędowego Baby Goździeńskie z Gozdu Lipińskiego, zespół śpiewaczego Krzewina z Bukowiny. Podczas imprezy zaplanowano degustację potraw regionalnych, naukę tańca ludowego, konkursy i zabawy dla dzieci oraz wystawę sprzętu rolniczego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Rokiczanka z Rokitna k. Lubartowa. Całość zwieńczy zabawa taneczna z zespołem Exciter.

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia, a pełny program dożynek, a także propozycje innych imprez na ten weekend w naszym informatorze CO? GDZIE? KIEDY?

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe