Krasnobród: Jutro koncert organowy w Sanktuarium

  • 05.08.2017, 16:00
  • ak
Krasnobród: Jutro koncert organowy w Sanktuarium Wikimedia Commons
Jutro (niedziela, 6 sierpnia) odbędzie się kolejny 42. Międzynarodowych Koncertów Organowych. W Sanktuarium w Krasnobrodzie zagra Bartosz Patryk Rzyman z Wrocławia.

Bartosz Patryk Rzyman to doświadczony i uznany artysta. Ma na swoim koncie około 300 recitali i koncertów w Polsce i poza jej granicami. Występował m.in. w katedrach i sanktuariach w Warszawie, Opolu, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Częstochowie, Sandomierzu, Krakowie, Lublinie i Wrocławiu, a także na ponad 50 międzynarodowych festiwalach muzyki organowej. Jego płyta z muzyką Mariana Sawy, wydana w 2011 roku, została wyróżniona przez warszawskich krytyków muzycznych.

Jutrzejszy koncert będzie przedostatnim. Ostatnim akcentem tegorocznych koncertów organowych będzie 20 sierpnia występ skrzypaczki Chanelle Bednarczyk i organisty Marka Kudlickiego, który jest jednocześnie kierownikiem artystycznym cyklu, organizowanego wspólnie z proboszczem parafii Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Krasnobrodzie księdzem prałatem Eugeniuszem Derdziukiem.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe