Jak urządzić pokój małego ucznia?

  • 01.08.2017, 06:24 (aktualizacja 11.08.2017, 12:58)
  • wd
Jak urządzić pokój małego ucznia?
Twoje dziecko rozpoczyna w tym roku naukę w szkole? Przed Tobą więc nie lada wezwanie, bo pora urządzić dla niego funkcjonalny pokój. Przez najbliższy miesiąc będziemy dostarczać Ci podpowiedzi i inspiracji w kwestii urządzania pomieszczenia dla ucznia. Galerie zdjęć będzie można obejrzeć na stronie internetowej "Kroniki Tygodnia". W tym tygodniu z Mplanetą urządzamy pokój dla najmłodszych uczniów.

Od czego zacząć, żeby urządzić funkcjonalny i ładny pokój dla ucznia? Przede wszystkim trzeba pamiętać o wyznaczeniu trzech stref w pokoju: strefy sypialnej, dziennej i wokół biurka. 

Od września dziecko będzie tam odpoczywało, uczyło się, ale też w dalszym ciągu bawiło. Oddzielenie przestrzeni do nauki od przestrzeni do relaksu jest konieczne, żeby zadbać o pełną koncentrację podczas wykonywania danej czynności. 

Biurko do nauki i zabawy

Ten poważny mebel, który pojawia się wraz z pójściem do szkoły, zwiastuje coraz poważniejsze zadania, jakie będą stawały na drodze młodego człowieka. Na początku biurko będzie jednak bardziej służyło zabawie i nauce przez zabawę niż samej nauce. Dlatego też trzeba je odpowiednio wybrać. Powinno być bezpieczne, stabilne i estetyczne, żeby zachęcało do nauki. Nie polecamy biurek o ciemnych albo bardzo wzorzystych blatach, bo mogą one przytłaczać i rozpraszać uwagę. Model biurka powinien być jak najlepiej dopasowany do wzrostu dziecka. Wygodne biurko powinno mieć szerokość w granicach 80-90 cm, a długość 120-160 cm. Pod biurkiem niech znajduje się przestrzeń dla nóg. Po zakupie biurko należy ustawić w miejscu, gdzie światło dzienne będzie padało na blat. Najpraktyczniej jest wybrać biurko z regulowaną wysokością blatu, wtedy będzie dłużej służyło. 

Światło dobre dla oczu

Obowiązkowo na biurku musi się pojawić lampka. Warto wybrać lepszą jej wersję, np. z funkcją Eye Protection, która zapobiega oślepianiu, zmniejsza zmęczenie wzroku i daje efekt miękkiego światła albo z połączeniem funkcji Magic Colors (dopasowanie do nastroju i wnętrza) z funkcją lampki biurkowej (pytajcie o nie w Mplanecie). 

Dobrze jest ustawić biurko przy ścianie, na której można powiesić tablicę magnetyczną (świetnym pomysłem jest też pomalowanie fragmentu ściany farba magnetyczną albo czarną, która będzie się zachowywała jak tablica do pisania kredą), na której dziecko będzie mogło zamieszczać obrazki, fiszki, pomoce naukowe itd. 

Fotel czy krzesło?

Praktyczniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie fotel – obrotowy, z miękkim oparciem i z regulacją wysokości. Z krzesłem, choć pięknie się prezentuje, lepiej poczekać aż dziecko podrośnie. Wybierać należy te fotele, które pozwalają skutecznie korygować postawę dzieci – chodzi o fotele z podpórkami na łokcie, możliwość ustawienia kąta oparcia i regulowaną wysokość siedziska. W Mplanecie znajduje się duży wybór wzorów foteli, np. fotel biurkowy Matrix (w szerokiej gamie kolorystycznej, posiada oryginalny kształt i ergonomiczne wygodne oparcie) czy fotel biurkowy Cartoons.

Razem czy osobno?

Komplety mebli są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Szczególnie te w pokoju dziecięcym sprawdzają się ze względu na funkcjonalność i estetykę. Przy zakupie zestawu nie ma problemu z poszukiwaniem odpowiedniego biurka, szafki na książki, szafy, a nawet łóżka, bo wszystko można kupić w jednym zestawie. Zwolennikom łączenia pojedynczych segmentów przyda się informacja, że w Mplanecie jest możliwość zestawienia kolorowego regału do pokoju dziecięcego z szafek z wzorzystymi frontami Aero. Są bardzo oryginalne, a po zmontowaniu mogą się obracać.

Polecamy kolekcje, które znajdziecie w nowo otwartym salonie meblowym Mplaneta:

Bumerang: System Bumerang to bogata gama elementów z możliwością wyboru wybarwienia uchwytów. Takie połączenie pozwoli stworzyć wymarzoną aranżację. Dostępne są uchwyty w kolorach: biały, pomarańczowy, różowy, czerwony, zielony, turkusowy.

Gusto: Zestaw mebli Gusto został zaprojektowany z myślą o milusińskich. Starannie dobrane elementy zestawu pozwolą skomponować dowolną i przede wszystkim bezpieczną aranżację pokoju, zgodnie z potrzebami i marzeniami najmłodszych. Mebelki dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych, w połączeniu dębu cremona z lawendą oraz dębu nova z bielą.

Mobi: Mobi to kolekcja mebli wyróżniających się odważnym połączeniem bieli z kolorem żółtym lub turkusowym. Wyraziste zestawienia wpiszą się idealnie w gust twojego dziecka.

Artykuł sponsorowany

wd

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:
Kompozycja z modułu Aero (dostępny w Mplaneta)
Łóżko-samochód Cars Aranz (dostępne w Mplaneta)
Fotel obrotowy z regulacją Cartoons Pony (dostępne w Mplaneta)
Lampka biurowa Nilsen Magic (dostępna w Mplaneta)
Zestaw mebli z kolekcji Mobi (dostępny w Mplaneta)

Podziel się:Pozostałe