Uwaga, nadchodzą upały!

  • 20.07.2017, 05:21 (aktualizacja 20.07.2017, 08:05)
  • ak
Uwaga, nadchodzą upały! freeimages.com
Czekają nas bardzo gorące dni. Przed upałami ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej gorące powietrze dotrze na Lubelszczyznę już dzisiaj (czwartek, 20 lipca). Wysokich, przekraczających 33 stopnie Celsjusza temperatur należy się spodziewać od godz. 14. Także noc będzie bardzo ciepła. Termometry w regionie wskazywać będą 17-19 stopni.

Gorący będzie także piątek i sobota (21-22 lipca). Niewielkiego ochłodzenia spodziewać się można dopiero w niedzielę (23 lipca).

W takie upalne dni należy o siebie odpowiednio zadbać. Unikać przebywania na pełnym słońcu, a wychodząc na zewnątrz warto mieć ze sobą wodę i pić jej jak najwięcej.

Ważne jest ponadto, by nie zapominać o nakryciu głowy. To zasada szczególnie istotna w przypadku osób starszych i dzieci. To osoby szczególnie narażone na udar słoneczny.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe