Zamościanie pomagali Węgrom. Pamiątkowa tablica na Kropli Mleka odsłonięta

  • 13.07.2017, 13:23
  • ak
Zamościanie pomagali Węgrom. Pamiątkowa tablica na Kropli Mleka odsłonięta UM Zamość
Tablica upamiętniająca pomoc, jakiej mieszkańcy Zamościa udzielili Węgrom walczącym w powstaniu w 1956 roku została odsłonięta w środę (12 lipca) na ścianie tzw. Kropli Mleka. W uroczystości wzięła udział ambasador Węgier dr Orsolya Zsuzsanna Kovács.

– Chcieliśmy podziękować za pomoc, jaką otrzymaliśmy od Was w tamtym czasie, za krew, przekazywaną żywność, za to, że wspieraliście nas organizując dla naszych dzieci wypoczynek w Polsce – mówiła wczoraj w Zamościu ambasador Węgier.

– Chylę czoła przed wszystkimi, którzy w tamtym czasie wspierali ambicje niepodległościowe naszego partnera, naszego brata. Powiedzenie, że Polak i Węgier – dwa bratanki, to nie tylko powiedzenie kolokwialne. W wielu sytuacjach, poczynając od wsparcia w czasach średniowiecznych, aż po Józefa Bema - jesteśmy razem z Węgrami”- powiedział na uroczystości prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Podczas pobytu w Zamościu węgierskiej ambasador podpisano porozumienie o współpracy między zamojskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" i Instytutem Petö w Budapeszcie.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe