Twierdza Zamość otwarta na siatkówkę

  • 11.07.2017, 10:45
  • tomt
Twierdza Zamość otwarta na siatkówkę tomt
Przez cztery dni Zamość piastował miano stolicy polskiej siatkówki. Po raz drugi z rzędu Rynek Wielki był bowiem areną turnieju Plaża Open. Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla kibiców i turystów.

Już pierwszego dnia odbył się turniej amatorski o puchar prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka. Spośród szesnastu par najlepsi okazali się Jarosław Rarak i Grzegorz Turbiasz. Drugie miejsce zajęli Karol Tytoń i Robert Buczyński, a na najniższym stopniu podium znaleźli się Kamil Marczuk i Patryk Greszta. Dzień później, na boiskach przed Ratuszem i przy OSiR-ze ruszyły kwalifikacje do turnieju głównego. W sobotę zaczęło się już granie na całego. Dwudniowa rywalizacja, z finałami transmitowanymi na żywo przez TVP Sport, przyniosła następujące rozstrzygnięcia. W turnieju kobiet zwyciężyły: Magdalena Saad/ Izabela Błasiak, które w decydującej grze pokonały Agnieszkę Adamek/ Natalię Gruszczyńską 2:0. W pojedynku panów do wyłonienia zwycięzców potrzebny był tie break. W efekcie zażartej walki para Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz pokonała Marcina Ociepskiego/Piotra Łukasika 2:1, powtarzając swój wyczyn sprzed dwunastu miesięcy, gdy również triumfowała w Zamościu.

 

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe