Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács przyjeżdża do Zamościa

  • 11.07.2017, 08:00
  • ak
Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács przyjeżdża do Zamościa Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl
Ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács przyjedzie jutro (środa, 12 lipca) do Zamościa. Powodem wizyty jest odsłonięcie tablicy upamiętniającej pomoc mieszkańców miasta dla Węgrów podczas powstania węgierskiego w 1956. Podczas pobytu ambasador dojdzie też do podpisania umowy o współpracy między zamojskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" i budapesztańskim Instytutem Petö.

Tablica zostanie w środę o godz. 11 odsłonięta na budynku Kropli Mleka. Po tej uroczystości zaplanowano też złożenie kwiatów w barwach Polski i Węgier, w tym od niepełnosprawnych dzieci polskich, podopiecznych Stowarzyszenia „Krok za krokiem” i węgierskich z Instytutu Petö w Budapeszcie.

W samo południe w Sali Consulatus ratusza podpisane zostanie porozumienia o współpracy  pomiędzy Instytutem Petö a zamojskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym. Pierwszym wspólnym wydarzeniem w ramach tego partnerstwa będzie wieczór integracyjny w Parku Terapeutyczno-Rekreacyjnym  Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Bondyrzu na międzynarodowym obozie polsko-węgierskim.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe