Zorganizuj dziecku wakacje. Wyślij je na półkolonie albo warsztaty

  • 23.06.2017, 07:18
  • es
Zorganizuj dziecku wakacje. Wyślij je na półkolonie albo warsztaty freeimages.com
Dzisiaj ostatni dzień roku szkolnego. Dzieci odbiorą świadectwa i zaczną wakacje. Jak zorganizować im czas, aby się przez dwa miesiące laby nie nudziły? Zebraliśmy wiele propozycji ofert letniego wypoczynku z regionu.

 Zamojski OSiR organizuje bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców miasta – "Zachowaj trzeźwy umysł". Wakacje sportowe będą organizowane w dwóch turnusach. Pierwszy od 17 do 28 lipca, a drugi od 31 lipca do 11 sierpnia. W projekcie mogą brać udział dzieci w wieku od 9 do 13 lat z terenu miasta Zamość.  

W programie znalazły się m.in.: pływanie, zajęcia rytmiczno-taneczne, szachy oraz rozgrywki w gry planszowe. Podczas trwania projektu zaplanowano także część wychowawczo-profilaktyczną na temat przeciwdziałania narkomani i sposobów rozwiązywania problemów alkoholowych. Oprócz aktywności w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji dzieci oraz młodzież będą mogły uczestniczyć w wycieczkach do Centrum Kultury Filmowej i Muzeum Szachów. Nie zabraknie także imprez zorganizowanych nad zalewem zamojskim.

Zapisy w Ośrodku Sportu i Rekreacji, w pokoju nr 14. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: 84 677 54 62. Pierwsze zajęcia odbędą się 17 lipca, miejscem spotkania jest hol główny na basenie w Zamościu przy ul. Zamoyskiego 62A o godz. 9.30.

Warto również wspomnieć, że 26 czerwca rozpoczyna się także sezon plażowy nad zamojskim zalewem. Przez cały okres wakacji będzie można wypoczywać nad wodą pod okiem ratowników, którzy będą czuwać nad plażowiczami codziennie w godzinach od 10 do 18.

Stowarzyszenie "Otwarte Serca" zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 16 lat na półkolonie "Lato w mieście 2017". Projekt ten organizowany jest w trzech turnusach. Pierwszy rozpoczyna się już 26 czerwca i potrwa do 7 lipca, kolejny realizowany jest od 10 do 21 lipca, trzeci od 24 lipca i zakończy się 4 sierpnia. Koszt półkolonii za jeden turnus wynosi 400 zł.

Dzieci w trudnej sytuacji materialnej mogą uczestniczyć w zajęciach nieodpłatnie, pod warunkiem skierowania dziecka przez pedagoga lub pracownika socjalnego. W programie m.in. wyjścia do kina, do zoo, wiele gier, zabaw i konkursów, zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz wycieczki po Zamościu i Roztoczu. Zapisywać można się telefonicznie: 84 627 92 94 bądź w siedzibie "Otwarte Serca" w godzinach od 13-18.

Kolejną propozycją jest "Letnia Akademia Wiedzy i Aktywności w Ziemi Zamojskiej" – to projekt półkolonii letnich organizowanych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Ziemia Zamojska", Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Sitno i Okolic C.L. wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nieliszu. Jest to wakacyjna propozycja kierowana do dzieci w wieku od 8 do 13 lat, które są wykluczone społecznie. Półkolonie są dla dzieci z gminy Grabowiec, Komarów-Osada, Miączyn, Nielisz, Łabunie, Stary Zamość, Skierbieszów, Sitno oraz Sułów.

Do wyboru są dwa terminy zajęć. Pierwszy rozpoczyna się 24 lipca i potrwa do 1 sierpnia (grupa w Kornelówce), drugi trwał będzie od 3 do 11 sierpni (grupa w Nieliszu). W trakcie trwania półkolonii zostaną zorganizowane warsztaty z rękodzieła, warsztaty kulinarne, zabawy i gry integracyjne, aktywizujące, wyprawy piesze oraz wycieczki do Warsztatów Terapii Zajęciowej w gm. Komarów-Osada, do miejsca Bitwy pod Komarowem oraz do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Zgłoszenia udziału wraz z wypełnionym formularzem należy dostarczyć do 30 czerwca do biura LGD w Szkole Podstawowej w Kornelówce 41 lub do Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu. Wszystkie dokumenty potrzebne do zgłoszenia uczestnictwa są do pobrania na stronie: www.gok.nielisz.pl. Więcej szczegółów można uzyskać także pod nr tel.: 84 307 22 07.

W Szczebrzeszynie odbędą się dwutygodniowe warsztaty artystyczne. Projekt przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Cały cykl będzie trwał od 26 czerwca do 9 lipca i realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas trwania warsztatów dzieci i młodzież będzie uczestniczyła w zajęciach muzycznych, aktorskich, kostiumowych i dziennikarskich. W tym roku warsztaty będą opierały się o serial "Było sobie życie". Początek warsztatów planowany jest na 26 czerwca. Wcześniej należy zgłosić uczestnictwo na adres e-mail: [email protected] lub telefonicznie pod numerem: 504 103 049.

Więcej w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

es

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe