Osiem firm chce budować obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego. Kto wygra przetarg?

  • 08.06.2017, 11:00
  • ak
Osiem firm chce budować obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego. Kto wygra przetarg? Wikimedia Commons
Wartość inwestycji została wyceniona na ponad 233 mln zł. Najtańsza ze złożonych ofert opiewa na to ok. 141 mln, a najwyższa to 267,9 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad bierze pod uwagę ośmiu wykonawców, którzy są gotowi zbudować obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego.

To inwestycja wyczekiwana w Tomaszowie Lubelskim od wielu lat. Jest szansa, że w końcu zostanie zrealizowana.

Lubelski oddział GDDKiA informuje w komunikacie, że komisja przetargowa po zweryfikowaniu ofert ogłosi wybór najkorzystniejszej.

– Przy braku odwołań od rozstrzygnięcia, a przed podpisaniem umowy, konieczna będzie jeszcze kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Umowę z wykonawcą planujemy podpisać w IV kwartale br – informuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Dodaje, że wszyscy wykonawcy zaproponowali skrócenie czasu realizacji do 34 miesięcy (w trakcie robót nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz wydłużenie z 5 do 10 lat gwarancji.

Firma, która ostatecznie wygra i zostanie wykonawcą, będzie musiała zaktualizować istniejącą dokumentację do obecnie obwiązujących przepisów uwzględniając uzyskaną w styczniu br. modyfikację decyzji środowiskowej.  

– Jednojezdniowa obwodnica Tomaszowa Lubelskiego będzie miała ok. 9,6 km, przebiegać będzie po wschodniej stronie miasta. Na przecięciu z drogą wojewódzką nr 850 powstanie węzeł Tomaszów Północ, a na włączeniu do przebiegu DK17 węzeł Tomaszów Południe. W obrębie obu węzłów trasa będzie miała docelowy dwujezdniowy przekrój – precyzuje Nalewajko.

Nad doliną rzeki Sołokiji droga ekspresowa pobiegnie estakadą, zbudowane zostaną również drogi dojazdowe o łącznej długości 13,8 km przeznaczone do obsługi ruchu lokalnego.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe