Werbkoiwce: Na zabytkowym cmentarzu

  • 06.09.2016, 06:00
  • Mariusz Parol
Werbkoiwce: Na zabytkowym cmentarzu Mariusz Sawa
Pod koniec sierpnia grupa wolontariuszy kolejny raz porządkowała zabytkowy prawosławny cmentarz w Werbkowicach. W niespełna rok całkowicie wycięto krzaki i chaszcze zarastające nekropolię. Uporządkowano wiele nagrobków. Ale sporo jest jeszcze do zrobienia – przekonują wolontariusze.

Zabytkowe nagrobki na prawosławnym cmentarzu w Werbkowicach pochodzą z XIX i XX w. Jeden jest unicki, a ponad dwadzieścia prawosławnych. Akcję porządkowania tej nekropolii rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. Usunięto część zarośli, z ziemi wydobyto kilka powalonych i przysypanych nią nagrobków. Pochowano szczątki zmarłych, które wykopały lisy. Głównym organizatorem akcji jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka z Lublina. 

O odkrytych zabytkowych nagrobkach więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia. 

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe