Gm. Zamość: W Zawadzie poleje się krew. Akcja już w niedzielę

  • 01.06.2017, 10:27 (aktualizacja 01.06.2017, 10:45)
  • ak
Gm. Zamość: W Zawadzie poleje się krew. Akcja już w niedzielę freeimages.com
Każdy dawca za krew otrzyma gorący posiłek, zestaw gadżetów, a także szansę na wygranie nagrody. W najbliższą niedzielę (4 czerwca) w Zawadzie odbędzie się otwarta akcja poboru krwi „Honorowa Zawada”.

Wydarzenie ma rozpocząć się w wiejskiej świetlicy w Zawadzie o godz. 8.30 i potrwać do 13.

W programie nie tylko akcja oddawania krwi, ale też m.in. konkursy Młodzieżowej Rady Gminy Zamość (nagrody funduje Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych w Płoskiem), animacje dla najmłodszych (malowanie buziek, megabańki mydlane, warsztaty plastyczne), stoiska z kosmetykami, nauka tańca, pokaz pierwszej pomocy i konkurs wiedzy o krwiodawstwie.

Dla najmłodszych uczestników zabawy zaplanowano darmowe dmuchane zamki do skakania i zjeżdżanię, a każdy chętny będzie mógł bezpłatnie zbadać ciśnienie krwi.

Akcję wspiera lider zespołu SOLARIS Piotr Wójcik, który przekazał dla krwiodawców swoje płyty z autografami. Sponsorami są również GRUPA POFAM – Sklep Medyczny, Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych w Płoskiem i SOLMAR – Piotr Dawidowski, Jatutów 226 e.

Organizatorzy akcji to: samorząd gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość, Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu z jednostką OSP Zawada.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe