Gm. Zamość: Zajrzyj do Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem na Dzień Muzealnika 2017

  • 13.05.2017, 06:45
  • ak
Gm. Zamość: Zajrzyj do Regionalnej Izby Pamięci w Wysokiem na Dzień Muzealnika… UG Zamość
Takie święto jest raz do roku. Przypada właśnie w ten weekend. W Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem (gm. Zamość) odbędzie się Dzień Muzealnika.

Wydarzenia z tej okazji zaplanowano na dwa dni. Już dzisiaj (13 maja) od godz. 17 do północy potrwa Wieczór z RIP. W programie zwiedzanie izby z przewodnikiem, pokaz wyrobu twarogu i masła (a także degustacja!), wykład historyczny dr Beaty Kozaczyńskiej (Uniwersytet Siedlce), pokaz dawnej mody i projekcje filmowe.

Natomiast jutro do Wysokiego warto wybrać się na godz. 15. Przy izbie odbywać się mają występy uczniów Zespołu Szkół w Wysokiem, pokaz fresh dance, koncert zespołu Ale Cantare, konkurs „Zgaduj-Zgadula” dla najmłodszych, poetyckie słowo o wsi dawnej. Zagra również Kapela Zwierzyniecka.

To nie koniec atrakcji. Będzie też wystawa starych motocykli, warsztaty i wystawa rękodzieła, pokaz dużych eksponatów z izby, spotkanie z dr Beatą Kozaczyńską, autorką książki „Byliśmy w transportach Dzieci Zamojszczyzny”.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe