Stefankowice: Znaleźli pod ziemią kapsułę czasu. Wiemy co w niej było

  • 25.05.2022, 14:29
  • wd
Stefankowice: Znaleźli pod ziemią kapsułę czasu. Wiemy co w niej było Fot. UG Hrubieszów Butelka została znaleziona podczas prac budowlanych.
Nikt się nie spodziewał, że podczas prac remontowych świetlicy wiejskiej w Stefankowicach pracownicy Gminnego Zakładu Usług Komunalnych w Hrubieszowie znajdą taki skarb. Może nie ma on dużej wartości materialnej, ale sentymentalną na pewno. Tajemniczą butelkę otworzono w Urzędzie Gminy Hrubieszów.

Wewnątrz butelki znajdowała się zwinięta w rulon kartka. Na niej jest "Akt powstania klubu" oraz data "7.12.1976" i nazwiska budowniczych i pomocników. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kapsuła  niewiedzu=y
Kapsuła niewiedzu=y 03.06.2022, 20:49
http://www.los.org.pl/_struktu… Kapsuła czasu i ci ludzie chcą odszkodowań za akcję Wisła
Spłaćcie  wszystkie mniejszości  a  olewajcie  Polaków
Spłaćcie wszystkie mniejszości a olewajcie Polaków 03.06.2022, 20:53
Kto wypłaci Wołyniakom jak spłacamy żydów za niemiecko- ukraińskie mordy i zaczniemy spłacać Ukraińców za akcję Wisła hahaha
!!!
!!! 31.05.2022, 01:20
Nic mi się nie zmieniło od 10 lat tylko ceny !!!!!!!!!!!!!!! Złodzieje
Nic mi się nie zmieniło od 10 lat tylko ceny !!!!!!!!!!!!!!! Złodzieje…
Nic mi się nie zmieniło od 10 lat tylko ceny !!!!!!!!!!!!!!! Złodzieje 31.05.2022, 01:23
Zaczynam żałować ze namawiałem na PiS, tych co oglądali TVN. Qurfa każdy dla Polaka a teraz widać . Etaty dla ukraińca.
Mafia
Mafia 31.05.2022, 01:17
Dalej ebani chcą rozkradać kraj
Piepszona  mafia  o  etaty
Piepszona mafia o etaty 31.05.2022, 01:12
Skąd tych przygłupów w TVP bierzecie że Polska piękna i radosna na bezrobociu we wsiach i etatach z większych miast i dzieci postkomunistyów jako etatowych kierowników.
Ile  pożyje  Polak np  górnik , a  ile  pożyje  pracownik  ZUS
Ile pożyje Polak np górnik , a ile pożyje pracownik ZUS 31.05.2022, 01:15
i to nie jest z czasów PO to obecne czasy. Piedolą o zmniejszeniu bezrobocia. Kwestja liczenia jak z średnią życia w ZUS . Mafia ebana
Stefan  jakiśtam
Stefan jakiśtam 31.05.2022, 01:08
Kiedyś dla TVP PiS robiłem frekwencję wyborczą bo myślałem, że lokalna komuna odejdzie wraz z układami. Ale widzę to walka o władzę i koryto. Czas aktywować nowego kowalskiego bo to jest inny.
Oby nam się żyło lepiej. Rząd  się  wyżywi.
Oby nam się żyło lepiej. Rząd się wyżywi. 31.05.2022, 00:28
Piedole 500+ i inne gufna socjalne. takie co promują tych co stać było na założenie rodzin. Sponsorują się sami. Przyszłe wybory to jestem anty PiS. Uja mi te rządy dały a wspomogły ich rodziny.
Na  pohybel
Na pohybel 31.05.2022, 00:33
A kiedyś byłem zagorzałym PiS-orem. Teraz na pohybel zagłosuję anty. Ogarnie się mafia rządowa, że ich władza i zarobki zależą od ludzi.
Oby  nam  się żyło lepiej. Wam  qurfa, a nie  mi
Oby nam się żyło lepiej. Wam qurfa, a nie mi 31.05.2022, 00:25
Andrzej Adamczyk - inwestycja w Zdrowie hahahah ja po rencie ledwo chodzę A PUP wysyła mnie z wyższym do kopania rowów . Nawet pan chyba ma inne wykształcenie . O tej inwestycji w zdrowie chyba o swoich rodzinach piszecie . Ebani działacze co zyskują na politycznym poparciu. BBo nie widzę żadnej poprawy po za wzrostem cen, w ciągu rządów PiS.
? Co  lokalny  hiostoryk  na  to ?  Uczy się  dalej  ?
? Co lokalny hiostoryk na to ? Uczy się dalej ? 31.05.2022, 00:11
Historia Stefankowic http://www.los.org.pl/_struktu… reszta to najehani z PGR no i może mieszane rodziny NWM
to  co  z  tymi stePhanokowicami ?
to co z tymi stePhanokowicami ? 31.05.2022, 00:18
Odnieś się do tego zachowaj twarz lokalnego historyka jak odnalazłeś kapsułę . Trochę honoru a nie komunistyczna kapsuła. Bo mnie to wali . Żadna nauczycielka komunistyczna już mi nie zepsuje życia. Ale ciekawi mnie to kto uczy teraz młodych . Czy nie potomkowie tego ścierfa co mnie uczyło. .
Powalczymy czy oddamy wszustko Ukrainia a zboże Egiptowi ? Kraj sponsora…
Powalczymy czy oddamy wszustko Ukrainia a zboże Egiptowi ? Kraj sponsora 30.05.2022, 23:25
Dbacie o emeryturki o zabezpieczenie dzieci. Bujacie się na rodzinno politycznych układach. A ja mam tą psychiczną swobodę działania że wali mnie to co zrobi Rosja. Nawet będe podjudzać to bo powalczył bym sobie w realu a nie jak krzykacze medjalnie czy politycznie. Bo wątpie czy min. obrony służył w wojsku.
Karma  zawsze  wraca.  Nawet żyda  spotka
Karma zawsze wraca. Nawet żyda spotka 30.05.2022, 23:19
Karma zawsze wraca. Teraz butną na Ukrainę, co uniknęła w ramach ZSRR sądów za II Wś I za głównych katów III rzeszy. Kolejna masakra będzie w Rosji. Niech tylko coś wypuszczą z głowicą atomową, gdziekolwiek .Teraz bezkrytycznie mogą wysłać na Koreę Północną.
Kapsuła wiedzy
Kapsuła wiedzy 30.05.2022, 23:02
Nikt nic ? to po co te kapsuły czasu, jak żyją ludzie co pamiętają. Nikt nie zmysli bardziej niż to co jest na starych foto czy w archiwach kościelnych. Bo u nas jeszcze są te kościelne archiwa i cmentarze, Upa spaliło wszystko i zaorało cmentarze.
Kapsuła
Kapsuła 30.05.2022, 22:29
Nik nic nie pisze odnośne komentarzy w obronie wsi? Wszyscy powojenni , co nie wiedzą, Czy wszyscy zapleczem było tych oddziałów i boją się dalej bo dzięki PPR, czy, tam PZPR unikneli wysiedleń ? Macie bohaterkę co śpiewa - Ja nie baju sja. Nabrali wody w usta i skończy się bajanie o historii.
Kapsyła
Kapsyła 30.05.2022, 22:46
Ale wy dzieciom przekazujecie swoje traumy, zmyślone wspomnienia itd itp. Polacy to w d...pie mieli. A teraz IPN zbiera to i syf się robi z pamięcią historyczną, Bo wielu z tych co zostali bohaterami okradało z wykopków mojego dziadka. Po wojnie. To nie był wypad aprowizacyjny, tylko rabunkowy. I dziwne że ci bohaterowie nie wyskoczyli w 1990 a czekali aż świadkowie poumierają. Wybijają się niektórzy na bohaterów w 2020 . Jak ci co tracili zdrowie dawno poumierali a ci co w kapuście siedzieli teraz kreują się na Bohaterów. Weryfikuje to ktoś ? Czy jak komisja Michnika w archiwach ?
Kapsuła
Kapsuła 30.05.2022, 22:22
Wspólny kraj już był z ukraińcami, a zakończył się mordami w Wołyniu i Galicji Wschodniej. I Mordami Polaków i rodzin mieszanych. Z tym nie da się stworzyć wspólnego kraju . I 2022 miał być rokiem UPA . No to teraz świętują. Traumą Rosji co plewi UPA nawet banderowskie flagi pochowali. Przyda się takie doświadczenie UPA-ńcom bo też nie ponieśli konsekwencji za to że byli głównymi katami III Rzeszy.
sugestia
sugestia 28.05.2022, 23:00
Teraz wracają do Paniskiej Polszy hahahah. I pojawia sie w niektórych TV sugestja stworzenia wspólnego kraju hahahah.
sugestia
sugestia 28.05.2022, 22:51
Jak się nie zna historii wsi własnej to po co się o niej publicznie rozpisywać? Zróbcie miss najpiękniejszej to zawsze emocje rozładowuje.
Kapsuła wiedzy
Kapsuła wiedzy 28.05.2022, 21:25
Nie stresujcie się kogo wymienił macie link - http://www.los.org.pl/_struktu… , z fotami wspomnieniami itd. Ale to nie jedyna strona co wspomina swoją ukraińską przeszłość. Wspomnienia w Rosyjskim tego ukraińca ale to nie stanowi chyba problemu, Bał się po Polsku spisać, chociaż całe życie w Polszy hahaha mieszkał.
Kapsuła wiedzy
Kapsuła wiedzy 31.05.2022, 00:06
Teraz ból d...py w Ukraińcach z PPR,PZPR itd Kogo nie wymienili Upa-ńcy na współpracowników . Prawda wyjdzie na jaw jakich byście nie obsadzali stanowisk rodzinnie.
Historyczna  kapsuła
Historyczna kapsuła 28.05.2022, 22:29
A ta butelka ? niech zgadnę po winie marki wino ?
?
? 28.05.2022, 22:21
Jacyś znajomi ze Stefankowic?
Kapsuła wiedzy, to  młode pokolenia  doinformowane
Kapsuła wiedzy, to młode pokolenia doinformowane 28.05.2022, 22:04
Ciekawie opisują to że byli bogaci. Kilka zdań póżniej ze na boso leciał na festyn do Hrubieszowa bo na buty nie miał. Że przed wkroczeniem niemca nazywali tych po caracie niedouczonych chłopów ruskimi, Niemcy im wmówili że to Ukraina. Ciekwy opis jest jak po 17,09 1939 jak Rosja wkroczyła i się wycofała jak to towarzystwo co tworzyło rewkomy, wróciło na sowieckie tereny a potem z UPA, wróciło do pańskiej Polski widząc jakie dziadostwo im proponuje Sowiecka Rosja.
Kapsuła wiedzy, to młode pokolenia doinformowane
Kapsuła wiedzy, to młode pokolenia doinformowane 28.05.2022, 22:26
Mało tego opisuje jak ukraińska milicja, chyba mordowała Polaków po 17 września jako komunistyczna. Potem po 44 to samo towarzystwo chciało stworzyć ponownie stworzyć milicje. Jest kilka fot z taką.
Kapsuła wiedzy, to młode pokolenia doinformowane
Kapsuła wiedzy, to młode pokolenia doinformowane 28.05.2022, 22:13
Warto przetłumaczyć sobie jak , ktoś nie zna języka to translator i poczytać te wspomnienia, łącząc je z niedouczonym chłopstwem z czasów caratu. Bo jak to podkreślają politycy 123 lata niewoli . bez szkół, piętno odcisnęły. Teraz Warszawka najbogatszych czuje się, najbardziej Polska ? To po co rozbraja kraj nie dostając nic w zamian.
Kapsuła
Kapsuła 28.05.2022, 22:16
Inne pamiętniki i strony wam podawać jak Ukraina w ramach akcji Wisła osiedlała się na ziemiach odzyskanych. Zobaczcie na mapę wyborczą. A ją zmieniacie teraz.
Kapsuła wiedzy
Kapsuła wiedzy 27.05.2022, 17:32
Przestańcie pisać o historii jak jej nie znacie albo chcecie zakłamywać
 Kapsuła wiedzy w pamięci  regionalnych
Kapsuła wiedzy w pamięci regionalnych 27.05.2022, 17:29
Może coś pomyliłem, może Rudz Wasyl nie był ze Stefankowic, może tam większość Polaków mieszkała, ale są foty UPA ze stron ukraińskiego IPN. Przedwojenni czy powojenni historię promują ?
Kapsuła wiedzy w  pamięci młodych
Kapsuła wiedzy w pamięci młodych 27.05.2022, 17:25
Każdy się buja teraz na niepamięci historycznej starając się rozreklamować rodzinę.
Kapsuła  wiedzy
Kapsuła wiedzy 27.05.2022, 17:03