Hrubieszów: Jedenastolatek burmistrzem. Jak to możliwe? [ZDJĘCIA]

 • 24.05.2022, 06:35 (aktualizacja 24.05.2022, 12:23)
 • Mariusz Parol
Hrubieszów: Jedenastolatek burmistrzem. Jak to możliwe? [ZDJĘCIA] Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem Razem z burmistrz Marta Majewską złożyli wiązankę kwiatów na grobie sierż. pchor. Wincentego Kozarczuka, jednego z żołnierzy z korpusu polskiego gen. Władysława Andersa, który jest pochowany na cmentarzu w Hrubieszowie.
Piątoklasista z Hrubieszowa przez jeden dzień pełnił obowiązki burmistrza tego miasta. Miał taką możliwość dzięki wygranej licytacji podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mikołaj za jednodniowe burmistrzowanie zapłacił 2,5 tys. zł. To była jego własna inicjatywa i pieniądze, zapewnia tata jedenastolatka.

Mikołaj Miścior jest uczniem kl. V Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie. Jedenastolatek uczy się bardzo dobrze. A czas wolny od nauki i obowiązków poświęca licznym pasjom i zainteresowaniom. Przede wszystkim lubi bawić się układaniem kostki Rubika. Ma ich około 30 we własnym pokoju.

Uwielbia też podróże. – To Mikołaj zwykle decyduje o tym, gdzie będziemy podróżowali w ramach rodzinnych wyjazdów. Wiele wiedzy czerpie z tych wyjazdów i wypraw. Podobnie było z pomysłem wzięcia udziału w licytacji WOŚP i ubiegania się o pełnienie przez jedne dzień obowiązków burmistrza Hrubieszowa. Mikołaj od kilku lat bardzo chciał spotkać się z burmistrzem – opowiada jego ojciec Michał Miścior. 

Jednodniowe pełnienie obowiązków burmistrza Hrubieszowa podarowała Hrubieszowskiemu Sztabowi WOŚP burmistrz tego miasta Marta Majewska. Zwycięzcą licytacji okazał się jedenastoletni Mikołaj, a WOŚP otrzymała od niego 2,5 tys. zł.

18 maja Michał Miścior przez 8 godzin był burmistrzem Hrubieszowa. Urzędowanie rozpoczął od filiżanki gorącej czekolady.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

 

Mariusz Parol

Zdjęcia (11)

Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem
Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem
Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem
Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem
Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem
Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem
Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem
Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem
Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem
Fot. Hrubieszów Miasto z Klimatem

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wierchowna rada knesetu
Wierchowna rada knesetu 02.06.2022, 00:03
W sumie nie sympatyzuje z PSL, ale ostatnia wypowiedz ,(Wołyń to przenościa) tam było kilka województw np stanisławowskie, które podzieliły ten sam los. Może z Wołynia najwięcej przeżyło i opowiedziało swoją historię. Ale wypowiedz w tv Pana P. Zgorzelskiego na temat wschodnich ziem i Wołynia to sedno sprawy. Dobrze że zaczyna się o tym mówić. Ze Ukraińcy łaski nie zrobili odsłaniając Lwy bo to nie powinno być zakryte. No i radą Lwowa 2022 rokiem UPA hahaha no to Ruscy pogonili UPA . Teraz ukraina wstydzi się flag banderowskich. Pozytywna nauka . I liczcie się z tym że teraz jak sie uwolnicie od Rosji to Żydzi wam zaczną zakładać sprawy o odzyskanie nieruchomości hahahha. A Znając żydów to Lwów ich hahahhaha
Krzysiek
Krzysiek 06.06.2022, 14:40
Sądzę że wie pan wypisujC na. Temat zaległych nieuprawnionych eyplD dla obywateli Zydosl
Kich że w/w obywatele otrzemali pieniądze od naszej władzy Komunistycznej ile razy będą wyciągać ręce po to samo pamiętajmy i przepominajmy
ebana etatowa mafia
ebana etatowa mafia 02.06.2022, 00:22
W sumie macie prze...bane Bo teraz ruscy się upominają a jak wygracie to żydzi się będą dopominać. No i pamiętajcie że na Wołyniu mam 7 ha ziemi jeszcze i nie pańszczyźniane, a na pewno nie wasze hohoły okupanty!!!!!!!!!!!!!! Do której ani wy nie macie prawa ani nasz rząd . Piepszeni handlarze cudzym dorobkiem. Ciekawe jak by tak katyńskie rodziny w całości zlikwidować i rozgrabić majątek jaki to buł by płacz . Odczylibyście hipokryci traumę Wołynia?
Sprawiedliwość historyczna Geremka i czerwonej kreski którą wciągali
Sprawiedliwość historyczna Geremka i czerwonej kreski którą wciągali 02.06.2022, 00:10
No i ja jako Wołyniak też pojadę i będę sie ubiegał o rekompensatę, a nie dziadowskie 20 % od rządu. Qurfa nawet żydów lepiej potraktowali niż Wołyniaków.
Gest propagandowy
Gest propagandowy 01.06.2022, 23:40
Jaki to gest dla Hrubieszowa. Anders walczył o Wołyń pewnie? W uju mam, że wykrwawił Polaków w zdobyciu Monte Cassino. A co zrobił dla Polaków ? Bo Udawanie kozaka krwią podwładnych to nie bohaterstwo. To skończcie z takimi bohaterami. I zacznijcie uczyć o prawdziwych Bohaterach !!!!!!!!!!!!
Miniejsza liczba osób w wendettcie
Miniejsza liczba osób w wendettcie 02.06.2022, 00:34
Że nie było mądrego co by słyszał że aljanci odradzali atak, A ten frajer szafował krwią rodaków w bezsensownym ataku. TWIERDZ SIE NIE ZDOBYWA KRWIĄ PODWŁADNYCH- Tylko idiota co nie liczy sie z życiem ludzi chce to zdobyć za wszelką cenę. Idiota który siedzi bezpiecznie a wysyła ludzi. Coś jak Monte Casino nawet się nie bombarduje. Okrążyć odciąć od dostaw itd qurfa nie jestem analitykiem wojskowym, Ale dup....y dał generał tracąc ludzi w sumie żeby pokazać kim jest . Dobrze że nikt z mojej rodziny nie zginą przez ambicje Andersa.
Gest propagandowy
Gest propagandowy 01.06.2022, 23:47
Jest kilka wersji historii. Tych idiotów co szli na barykady wykrwawiając ludzi w akcji wisła i odkrywając przed sowietami struktury AK.. No i ci bardziej myślący co starali się obsadzać powojenne struktury, zanim obsadzą to np ukraińcy.
ebana etatowa mafia
ebana etatowa mafia 01.06.2022, 23:24
Jaka to ebana etatowa mafia zarówno na poziomie spółdzielni jak i samorządu. Piepszona postkomuna dalej rządzi !!!!
Szopka
Szopka 27.05.2022, 16:15
Myślą że to lata 90-te ze wypromuje ktoś synka czy córeczkę i osiągnie sukces.
Szopka
Szopka 26.05.2022, 06:22
Kiedy zatrzymacie wodę w Huczwie 3 tamy i wszystkie otwarte, Werbkowice mają jedną i zamknięta,susza widoczna gołym okiem, a władza klapki na oczach.
Szopka
Szopka 01.06.2022, 23:26
Te tamy tak zabezpieczone że kiedyś pootwieram i zaleje Hosir a nie moje łąki . Sram na ich dobrobyt jak mają mnie zalewać !!!!
Szopka
Szopka 27.05.2022, 16:18
Bug im wyschnie i pedą suchą stopą przechodzić przez granicę. Hahahah dawno pisałem ze brak zbiorników retencyjnych.
Wszyscy
Wszyscy 26.05.2022, 11:50
Widzą i wywalone mają tylko kasę liczą, a korbą pokręcić to i magistra za mało.
Jaja
Jaja 26.05.2022, 13:06
Tak propagowali kajaki, a teraz wystarczą gumowce.
Zibi
Zibi 25.05.2022, 16:39
To miasto zrobiło się rodzinno układowe. Już na poziomie szkolnym. Bo o etat jakiś to nie wiem czy wioskami czy rodzinami się obsadzają.
Krzysiek
Krzysiek 25.05.2022, 05:45
Zamiast urządzać szopki istnieje jusz w Hrubieszowie rada młodych i co oni działają nie rupmy szopki pod wybory tylko rozliczamy i promujmy ich bezpośrednie Krzysiek
kh
kh 29.05.2022, 12:47
Krzysiek, co znaczą słowa "jusz" i "rupmy"? Zaintrygowało mnie szczególnie to rupmy.
Zibi
Zibi 24.05.2022, 19:28
Bo Radnym był ktoś o podobnym nazwisku. I nie zdziwił bym się że to promocja syna. Rodzinami się promują juz.
Zibi zero
Zibi zero 24.05.2022, 09:46
A na jednym ze zdjęć jest ludź z dwoma kaskami. Kto to?

Pozostałe