Zosin: Kolejki pod granicą

  • 24.05.2022, 07:00
  • lew
Zosin: Kolejki pod granicą Przed przejściem granicznym w Zosinie ustawiła się długa kolejka.
Tysiące aut z Unii Europejskiej wwożą do swojego kraju obywatele Ukrainy, a że do tego typu odpraw wyznaczono na Lubelszczyźnie tylko przejście graniczne w Zosinie, tworzą się tam potężne kolejki.

W środę (18 maja) ogonek ciągnął się na około 10 km. – Szkoda, że można tylko przez to przejście przejechać – powiedział nam Vadim z okolic Równego, który kupił swoje wymarzone audi w Poznaniu.

Wzmożony ruch samochodów osobowych, które wyjeżdżają z Unii Europejskiej na Ukrainę, obserwowany jest na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w woj. lubelskim od połowy kwietnia. Związane jest to ze zmianą przepisów prawnych na Ukrainie, które umożliwiły preferencyjny sposób importu określonych kategorii pojazdów dla obywateli Ukrainy. Pojazdy takie zwolnione są z opłat celnych należnych na terytorium Ukrainy, w tym cła importowego, akcyzy, jak też podatku od towarów i usług.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Odpoczniemy- nie  nam sie  to opłaci
Odpoczniemy- nie nam sie to opłaci 2 dni temu, 20:20
Co tygodniowe przemówienie Zieińskiegi- Odpoczniemy- nie najpierw czołgi wyłudzimy bo mamy 2x większy kraj a tą samą prawie liczbę ludności i niepodległość jak Polska, odpoczniemy - nie najpierw traktory wyłudzimy bo mamy czarnoziem i polski Wołyń. -Odpoczniemy , nie bo laweciarze zwożą auta z zachodu, -Odpoczniemy - nie bo Ukraińcy przez Rosję i Litwe do Polski uciekają bo taki sponsoring jak nikt nigdy Polaka nie sponsorował- Odpoczywamy ? Nie bo sie na tym wzbogacimy a z zachodnią Ukrainą impas od dawna po mimo takiego wsparcja militarnego hahah. Odpoczywamy - nie bo trzeba wyłudzić co można !!!!!! Qurfa z jawelinami i przy***sem co by donosił amunicje podbił bym wam Moskwę. Bojowe UPA hahahah
pytanie
pytanie 24.06.2022, 19:14
I pytanie mam jak bym chciał sprowadzić coś sobie z Ukrainy np BTR porosyjski to też bez cła czy doebie mi państwo takie cła ze głowa mała a tu Tax free dla Ukraińca?
20 km od  Zosina
20 km od Zosina 24.06.2022, 19:11
Biedni ci Ukraińcy. Korzystają z braku ceł na granicy, Młode karki w luksusowych autach, tak walczą o Donbas. Dofinansować ich bo lexusami, mercedesami i toyotami się bujają, kupując, najdroższe mat na wykończenia wnętrz. Pewnie za 500+
Biznes  is  forever
Biznes is forever 03.06.2022, 20:58
śpieszą się Ukraińcy odbijać Donbas i ługańsk w bezcłowym złomie z niemiec. Szkoda żę to VW i audi a nie niemieckie haubice i wozy pancerne, Mafia wojenna każdy o swoją du,,,pe dba nawet taki ukraińec.
Przechty udające cywilizację
Przechty udające cywilizację 27.05.2022, 17:37
I tak walczą o samostiejną Ukrainę hahahah To jest naród. Nie napiszę jaki bo nie chce odpowiedzialności za obrazę. Ale każdy widzi jaki. Jedni przemyt bo bezcłowo a inni płaczą bo Donbas. I stań w obronie tego hahahah
Przechty udające polaków
Przechty udające polaków 27.05.2022, 16:58
Zobacz jak agresywnie Ukraińcy teraz pchają się do administracji na wschodzie. I nie Ukraińcy z Ukrainy, ale ci z Polski co ich akcja Wisła nie obejmowała, albo wracają z ziem odzyskanych. Ukraina wyludniona a ci jak sowieci prą na zachód. Sowiecko -kozacka mentalność. Sprawdzając ko jest kim trzeba sprawdzać księgi kościelne,
Przechty  udające  polaków
Przechty udające polaków 27.05.2022, 16:50
Miałeś kiedykolwiek złudzenie że to jest naród któremu można ufać? Bo ja nigdy nie miałem takich złydzeń, Od czasó i w przechrztów po rewkomy i PPR jak milicję zakładali w 39 i 44 a potem krzyczeli ze komuniści ich wyebali. W UB uch było wielu
Obmanuli czyli oszukali
Obmanuli czyli oszukali 26.05.2022, 11:46
Biedni ukraincy pokazali swoją biedę BMW Q5, VV, audi A8, autobusy elektryczne niskopodłogowe solaris, koniec mojej pomocy fałszywcom.
Kiedy opadnie kurz, powstanie  nowy ład
Kiedy opadnie kurz, powstanie nowy ład 25.05.2022, 20:37
Kiedy opadnie kurz. Powstanie nowy dzień.Każdy z nas zada sobie pytanie- Po co . Po co ta walka, miedzy ludźmi. Żaden z tych idiotów nie ogarnia rzeczywistości z tych postkomunistycznych dekli. Każdy walczy o stołki żeby dzieci sponsorować i czuć się kimś jak ma kasę. Dyskomfort dla ludzi co zdobyli kwalifikację widząc takiego Marianka grubaska zapitego prezesem z tyt Inż po 3 letniej mwm Wyższym Uniwersytecie Marksistowsko Leninowskim hahahah. Kiedy ta komunistyczna dzicz odejdzie w zapomnienie. Bo rząd postuluje to żeby emeryci byli aktywni . To zdecydujcie się czy wasi rodzice mają pracować dalej.
Lata włażenia w d...pe zebym zmienił pogląd. I nie mi. Wole młode ukrainki!!!…
Lata włażenia w d...pe zebym zmienił pogląd. I nie mi. Wole młode ukrainki!!! . 25.05.2022, 20:25
Czytając to co Banderowcy robili Polakom, i mało jest tekstów jak walczyki z sowietami , jako UPA. To Bucza nie robi wrażenia. Nawet Mariupol. Poczytajcie zbrodnie w Wołyniu to Mariopol, czy Bucza, to humanitarna konwencjonalna wojna. Nie interesowało mnie co sowieckie saudaty przeżyli w walce z UPA. Ale jak tak postąpili, a Polska 2 x gożej to odczuła. To nwm czy Ukrainiec jest moim bratem.
Walić  postbanderowców   niech  zdychają  śmiercią  swoich ofiar
Walić postbanderowców niech zdychają śmiercią swoich ofiar 25.05.2022, 19:30
Kiedy opadnie kurz z post-banderowskiej Ukrainy i zmniejszy się gniew dotkniętych ich pseudo- nacjonalistyczną ideologią i fascynacją SS jak od Niemca hełmy dostali przeciwko sowieskim iskanderom. Kiedy zabezpieczą LWY na cmentarzu łyczakowskim jak te swoje pseudopomniki.Jak zaczną w Ukrainie uczyć prawdy jak Banderowcy dokonywali gorszych mordów niż te w Buczy. Może ta kozacka dzicz sie ucywilizyje. Bo jak można czcić typa co jego armia dzieci zawijała w słomę i podpalał. Ebane bandery.
Walić postbanderowców niech zdychają śmiercią swoich ofiar
Walić postbanderowców niech zdychają śmiercią swoich ofiar 25.05.2022, 20:01
A teraz to dziadostwo zdziwione bombami fosforowymi . Że niby taka zbrodnia przeciwko takiej cywilizacji co po między Polską a Rosją wyrosła. Wasze hordy dzikusów spod znaku bandery zapisały się w historii waszego kraju. Jak to był wywiad z Ukrainką ze wschody. Ta dzicz będzie przeklęta na pokolenia. To samo Wołyniacy twierdzą o was. Wasza krzywda nie jest moją. A moją od lat zakłamujecie mając Banderę za Boga. To ten wasz Bóg was pokarał.
Walić postbanderowców niech zdychają śmiercią swoich ofiar
Walić postbanderowców niech zdychają śmiercią swoich ofiar 25.05.2022, 20:07
W sumie może nie życzył bym śmierci z rąk banderowców dzieciom. Nie miał bym odwagi zawinąć z jakichkolwiek przyczyn dzieciaka w słomę i podpalić, jak to robili banderowcy. Kozacka dzicz co teraz chce udawać kulturę.
A dziadek ostrzegał.
A dziadek ostrzegał. 24.05.2022, 09:04
Ale rzetelna informacja kolejki już nie ma. Parol nie śpij napisz o likwidacji nielegalnego śmietniska w Strzyżowie. Wkrótce 2 rocznica rządów Solidarnej Polski i koalicjanta większościowego PSL w naszym powiecie. Może powinni się zwrócić do ministra Ziobro. Był niedawno.Moze mógłby pomóc.
Mnie dziedek nie ostrzegał bo wcześnie zmarł . Nie tarzał ryja w PPR
Mnie dziedek nie ostrzegał bo wcześnie zmarł . Nie tarzał ryja w PPR 25.05.2022, 19:39
Co za Parol ze tak tu się rozpisujecie? Nie znam typa a całe życie tu mieszkam. Pewnie walka po miedzy wsiowymi ludzmi . Skad był ten nasz co przyczynił się do zasyfienia śmieciami Strzyżowa ? Qurfa komuna dawno się rozleciała a ci dalej na etacie prezesów. Ebana postkomunistyczna dzicz grubasów zapitych po różnych spółdzielniach , Zawsze na lini partyjnej z ryjem w korycie.
RW
RW 24.05.2022, 09:52
PSL już nie ma, jest tylko stary ZSL.
szok
szok 24.05.2022, 08:17
a co z Dołhobyczowem? a w Hrebennem kolejki już do Bełżca Tirów
123
123 24.05.2022, 07:35
Przecież wojna niby tam jest...szkoda komentować. Kiedy Unia Polsko-Ukraińska przydenta Dudy?

Pozostałe