Biłgoraj: Strażacy świętowali

  • 20.05.2022, 17:28 (aktualizacja 20.05.2022, 17:39)
  • KP PSP w Biłgoraju, oprac. ez
Biłgoraj: Strażacy świętowali KP PSP w Biłgoraju
20 maja br.  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody „Dnia Strażaka” połączone z obchodami trzech jubileuszy: jubileuszy 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Uroczystości poprzedziła Msza święta sprawowana w Kościele p.w. Świętego Jerzego w intencji strażaków, którą celebrowali ks. kan. Roman Sawic – proboszcz parafii i ks. kan.  Krzysztof Gajewski – kapelan strażaków powiatu biłgorajskiego. Następnie zaproszeni goście i funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju udali się na część oficjalną obchodów na plac przed Komendą.

Na apel oprócz strażaków przybyli: Ryszard Madziar – doradca Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Aktywów Państwowych  Jacka Sasina, Beata Strzałka – Poseł na Sejm RP, Michał Mulawa – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Andrzej Szarlip – Starosta Biłgorajski, st. bryg. Tomasz Podkański – zastepca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie, Jan Małysza –  Członek Zarządu Powiatu, Prezes ZOP ZOSP RP w Biłgoraju, podinsp. Marek Jamroz –  Komendant Powiatowy Policji w Biłgoraju oraz burmistrzowie, wójtowie, kierownictwo i przedstawiciele instytucji państwowych oraz samorządowych, organizacji społecznych współpracujących z Komendą Powiatową PSP w Biłgoraju.

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku, następnie przy dźwiękach hymnu państwowego dokonano podniesienia flagi na maszt. Komendant Powiatowy PSP w Biłgoraju powitał zaproszonych gości, przedstawił fragmenty z dziejów Ochotniczej, Zawodowej i Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Następnie w uznaniu zasług oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych strażakom jednostki zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczeni zostali:

Odznaką „ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ”:

asp. sztab. w st. spocz. Adam Czerwonka,
mł. bryg. Albert Kloc,
mł. bryg. w st. spocz. Paweł Rawski,
mł. bryg. Bartłomiej Jaskuła,
asp. sztab. Piotr Mróz.


Medalem „ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA”:

asp. Albert Podolak,
ogn. Leszek Habza,
asp. Piotr Malec,
dh Daniel Kanty,
dh Kazimierz Maj,
st. sekc. Łukasz Szpinda,
dh. Renata Zań.

Odznakę za zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP otrzymali :

Paweł Kuszewski,
Henryk Samulak.

 „Odznakę Strażak Wzorowy” otrzymali druhowie:

Bartłomiej Jaskuła
Nikodem Kupczak
Piotr Lisiczka
Tomasz Okoniewski
Mateusz Oleszczak
Łukasz Wolanin

Minister Spraw Wewnętrznych nadał stopień:
młodszego brygadiera:

st. kpt. Bartłomiej Jaskuła,
stopień kapitana:
mł. kpt. Kamil Buryło,
mł. kpt. Mateusz Małyszek.

Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadał stopień:
stopień aspiranta:

mł. asp. Patryk Krajewski,
mł. asp. Piotr Malec.

Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nadał stopień:
ogniomistrza:

mł. ogn. Jacek Szcząchor,
młodszego ogniomistrza:
st. sekc. Robert Koszałka,
starszego sekcyjnego:
sekc. Łukasz Szpinda.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej nadał stopień:
starszego strażaka

str. Mateusz Decyk,
str. Arkadiusz Kuliński.

Decyzją Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie nagrodę pieniężną za wzorowe wykonywanie zadań służbowych otrzymali:
mł. asp. Józef Jednacz,
ogn. Adam Łubiarz.

Podniosłym momentem podczas apelu było odsłonięcie tablicy pamiątkowej, która zamontowana na stałe w strażnicę stanowi uhonorowanie wszystkich strażaków założycieli i kontynuatorów służby pożarniczej w Biłgoraju.

Gospodarze uroczystości z okazji jubileuszy wręczyli okolicznościowe upominki seniorom Zawodowej Straży Pożarnej, byłym Komendantom Powiatowym PSP i Prezesom OSP RWiE w Biłgoraju. Podziękowali też osobom, które stale wspierają i współpracują z biłgorajskimi strażakami.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali jubileuszy, podziękowali za ofiarną służbę i przekazali życzenia wszelkiej pomyślności.

KP PSP w Biłgoraju, oprac. ez

Zdjęcia (27)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe