Sułów: Sutiejsk na muralu

  • 18.05.2022, 06:00
  • lew
Sułów: Sutiejsk na muralu Fot. UG Sułów Mural powstanie na zaznaczonej na czerwono ścianie i będzie widoczny z drogi powiatowej Turobin –Szczebrzeszyn.
Dzięki współpracy z LGD Ziemia Zamojska, na ścianie starej remizy w Sułowie powstanie mural nawiązujący do historii grodziska Sutiejsk w Sąsiadce. Murale powstaną też w dwóch innych gminach.

– Chcemy w ten sposób zaakcentować piękną historię naszej gminy – mówi wójt gminy Sułów Leon Bulak.

Grodzisko w Sąsiadce stanowi pozostałość historycznego grodu Sutiejsk, jednego z Grodów Czerwieńskich, leżącego na średniowiecznym szlaku łączącym Kijów z Krakowem. W skład zespołu osadniczego Sutiejska wchodziły: gród właściwy, podgrodzie oraz otwarte osady przygrodowe.

Dziś to jedna z największych atrakcji turystycznych gminy Sułów, stąd pomysł, żeby grodzisko wyeksponować na muralu, który znajdzie się na tylnej ścianie starej remizy w Sułowie, skąd będzie doskonale widoczny z drogi powiatowej Turobin – Szczebrzeszyn. 

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

 

 

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe