Gm. Mircze: Strażacki festyn na pomoc Dominice

  • 17.05.2022, 12:30
  • Mariusz Parol
Gm. Mircze: Strażacki festyn na pomoc Dominice Podczas festynu charytatywnego w Starej Wsi bawiono się do późnej nocy.
3 maja w Starej Wsi odbyły się uroczystości związane z Dniem Strażaka. Skierowano je przede wszystkim do strażaków ochotników z gminy Mircze. Uroczystościom towarzyszył festyn charytatywny. Na leczenie i rehabilitację 10-letniej Dominiki zebrano ponad 20 tys. zł.

Uroczystości zorganizowano przy kościele w Starej Wsi. Strażacy ochotnicy i zaproszeni goście przemaszerowali na plac przy kościele w asyście Orkiestry Dętej z Łaszczowa. Gospodarz uroczystości, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi Wiesław Ślepko, złożył meldunek wiceprezesowi Zarządu Wojewódzkiego OSP RP Józefowi Kuropatwie. Druh miejscowej OSP Janusz Mielniczuk, syn Jana został odznaczony najważniejszym odznaczeniem przyznawanym w OSP – Złotym Znakiem Związku OSP RP. Po wręczeniu odznaczenia zasłużonemu druhowi, odprawiono mszę świętą w intencji strażaków ochotników i Dominiki Słomianej, 10-latce, która po ciężkich operacjach wymaga leczenia i kosztownej rehabilitacji. Mszę koncelebrowali proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nabrożu, ks. Jerzy Truś i wikary tej parafii ks. Michał Kruk oraz z kapelan straży pożarnych w powiecie hrubieszowskim, ks. Dariusz Bajwoluk.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wizyta vip
Wizyta vip 17.05.2022, 22:20
Maniek napisz o wizycie ministrów, toż oni tak pomagajo powiatowi. A to krótkofalówki dali strażakom a to podziękowali strażnikom więziennym. Ciekawe czy Zibi pytał o śmieci w Strzyżowie.
WOW
WOW 17.05.2022, 12:35
ŁO PANIE ILE ZDJEC

Pozostałe