Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Strażaka [ZDJĘCIA]

  • 12.05.2022, 09:14 (aktualizacja 12.05.2022, 09:25)
  • wd, źródło KP PSP Tomaszów Lub.
Tomaszów Lubelski: Powiatowy Dzień Strażaka [ZDJĘCIA] Fot. KP PSP Tomaszów Lubelski
Uroczysta zbiórka, msza święta w intencji strażaków i dużo serdeczności - tak w powiecie tomaszowskim 7 maja świętowano Powiatowy Dzień Strażaka.

Obchody święta wszystkich druhów rozpoczęła msza święta w intencji strażaków odprawiona w kościele pw. św. Józefa przez ks. kan. Stanisława Szałańskiego, kapelana powiatowego straży pożarnych, oraz proboszcza parafii ks. kan. Grzegorza Chabrosa.

Gości powitali komendant powiatowy PSP w Tomaszowie Lub. st. bryg. Mirosław Michoński oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tomaszowie Lub. st. bryg. w st. spocz. Stanisław Kielech.

W trakcie okolicznościowych wystąpień padło wiele ciepłych słów w kierunku zebranych na apelu strażaków. Komendant podziękował im za wkład w budowaniu i utrzymaniu sprawnego systemu ochrony przeciwpożarowej, za codzienne poświęcenie i gotowość do działania, za przykład, jaki dają ludziom.

Na uroczyste obchody przyjechali także: lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Grzegorz Alinowski, burmistrz Tomaszowa Wojciech Żukowski, wójtowie sąsiednich gmin. Wydarzenie uświetniła Tomaszowska Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej.

wd, źródło KP PSP Tomaszów Lub.

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe