Lubycza Królewska: Jedyny taki w regionie Piknik Służb Mundurowych. Zapraszamy 3 maja!

  • 01.05.2022, 07:54
  • wd
Lubycza Królewska: Jedyny taki w regionie Piknik Służb Mundurowych. Zapraszamy…
A może tak do Lubyczy Królewskiej pojechać na majówkę? To świetny pomysł! Można zwiedzać, podziwiać piękne krajobrazy i doskonale się bawić. Z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz jubileuszu 600-lecia Lubyczy Królewskiej miasto organizuje 3 maja Piknik Służb Mundurowych, nad którym nasza redakcja sprawuje patronat medialny. Wśród atrakcji będzie inscenizacja legendy o Lubyczy Królewskiej w wykonaniu najmłodszych mieszkańców – wychowanków przedszkola, pokazy sprzętu policyjnego, zabawy z animatorem.

Uroczystości rozpocznie msza św. w lubyckim kościele parafialnym w intencji Ojczyzny. Po niej wszyscy udadzą się pod pomnik bohaterów poległych w walce o Polskę, by oddać im hołd i złożyć symboliczne wieńce.

O godz. 14.30 na stadionie miejskim wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej przedstawią inscenizację legendy o Lubyczy Królewskiej. Maluchy długo nad tym pracują, dlatego tym bardziej warto przyjść i poświęcić im trochę swojej uwagi.

O godz. 16.15 zaczną się występy i przemówienia zaproszonych gości, po nich na scenie wystąpią miejscowi artyści oraz zespół wokalny Hubal z Hrubieszowa. Jak na piknik służb mundurowych przystało, będzie też wystawa sprzętu służb mundurowych, obozowisko harcerskie Drużyny Harcerskiej "Włóczykije" w Lubyczy Królewskiej. Nie zabraknie poczęstunku i zabaw strzeleckich dla dzieci.

Jednym z wielu stoisk, które pojawią się na pikniku, będzie stoisko policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Funkcjonariusze przygotują dla uczestników pikniku między innymi możliwość przymierzenia alkogogli lub narkogogli, czyli okularów wyposażonych w specjalne soczewki zniekształcające obraz. Chętni uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać ze znakowania rowerów – wystarczy zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Najmłodsi będą mieli okazję poznać przyjaznego lwa – policyjną maskotkę. 

Kolejne stoisko przygotują studenci Akademii Zamojskiej z kierunków pielęgniarstwo oraz bezpieczeństwo narodowe. Będzie można m.in. bezpłatnie zmierzyć ciśnienie oraz poziom glukozy we krwi.

Niech tylko pogoda dopisze, a każdy będzie się tego dnia dobrze bawił.

Organizatorami wydarzenia są burmistrz Marek Łuszczyński, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lubyczy Królewskiej przy wsparciu Rady Miejskiej i Przedszkola Samorządowego w Lubyczy. „Kronika Tygodnia” sprawuje nad wydarzeniem  patronat medialny.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe