Nowa "Kronika Tygodnia" od wtorku w sprzedaży

  • 18.04.2022, 16:45
  • red
Nowa "Kronika Tygodnia" od wtorku w sprzedaży
Już jutro 19 kwietnia ukaże się kolejny numer "Kroniki Tygodnia". Jakie tematy poruszamy w tym wydaniu?

>>> Latem 2020 roku w czasie robót remontowo-budowlanych na placu targowym w Tarnogrodzie znaleziono ludzkie szczątki. Prace remontowe odkryły brutalną historię.

>>> Ks. kan. Tadeusz Sochan zmarł 12 kwietnia. Jaki był? Gdzie bywał? Jakim go zapamiętamy?

>>> Prokurator Generalny złożył do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną od wyroku sądu, który skazał Patryka H. i Pawła S. z gm. Krasnystaw na 5 i 4 lata pozbawienia wolności za śmiertelne pobicie 38-letniego Henryka T. w miejscowości Bzite k. Krasnegostawu.

>>>Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego przyjechali do Biszczy na rabunek. Dotkliwie pobili i okradli 75-latka, u którego kiedyś pracowali. Skatowany mężczyzna zmarł kilka dni później. Sąd Okręgowy w Zamościu uznał obu oskarżonych winnymi dokonania zabójstwa w związku z rozbojem i skazał za to Marcina S. i Erwina F. na kary 25 lat więzienia.

>>> „Czerwona kalina” to hymn Ukraińskiej Powstańczej Armii i nawet po modyfikacji pieśń ta nie powinna być wykonywana publicznie w Polsce, bo promuje faszystowską ideologię, jaką jest banderyzm. Tak uważają zamojscy Wołyniacy, którzy 13 kwietnia złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników Zamojskiego Domu Kultury.

>>> Tomaszów Lubelski szuka sposobów na to, by utrzymać koszty zagospodarowania odpadów na tym obecnym poziomie. Jest m.in. w trakcie wymiany pojemników z większych na mniejsze w przypadku trzech frakcji odpadów, by łatwiej kontrolować, czy śmieci są segregowane. Rozpoczyna też akcję „Czyste Miasto”. 

Więcej artykułów w wydaniu papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

red

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe