Lubycza Królewska: Niech rosną dęby pamięci zbrodni katyńskiej

  • 15.04.2022, 16:51
  • wd
Lubycza Królewska: Niech rosną dęby pamięci zbrodni katyńskiej Fot. Facebook Burmistrz Lubyczy Królewskiej - Marek Łuszczyński
13 kwietnia w Lubyczy Królewskiej miejscowe przedszkolaki z pomocą dorosłych posadziły dęby pamięci zbrodni katyńskiej. Tak upamiętniono ofiary ludobójstwa sprzed 82 lat.

To była lekcja historii dla dzieci i młodzieży. W uroczystościach rocznicowych w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Lubyczy Królewskiej uczestniczyli: dzieci z Przedszkola Samorządowego w Lubyczy Królewskiej, uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej, władze gminy i zaproszeni goście. Na pamiątkę tego spotkania, przy szkole, m.in. obok tablicy upamiętniającej Aleksandra Starczuka, podporucznika 21 Pułku Ułanów w Równem, który zginął w 1940 r. i spoczywa na Cmentarzu Wojennych w Bykowni koło Kijowa, posadzono dąb pamięci zbrodni katyńskiej. Obok drugiego dębu znajduje się tabliczka przypominająca nazwisko Aleksandra Bodnarowskiego, podporucznika rezerwy, 9 Pułk Piechoty Legionów w Zamościu, również zamordowanego w Katyniu. 

wd

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  PAWEŁ
PAWEŁ 15.04.2022, 18:09
A kiedy posadzicie dęby pamięci zbrodni WOŁYŃSKIEJ tam zginęło około 200 ty. POLAKÓW

Pozostałe