Nowa Kronika Tygodnia od wtorku w sprzedaży

  • 07.03.2022, 18:00 (aktualizacja 07.03.2022, 18:10)
  • Wioletta Dudek
Nowa Kronika Tygodnia od wtorku w sprzedaży
Kolejny numer jest już na wyciągnięcie ręki. Od wtorku 8 marca 2022 możecie w kioskach i punktach sprzedaży pytać o nowe wydanie "Kroniki Tygodnia".

>>> Pomoc dla uchodźców z Ukrainy napływa z całej Zamojszczyzny. Piszemy o wolontariuszach z powiatu zamojskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i biłgorajskiego.

>>> Czym zajmuje się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jakie cechy powinien posiadać funkcjonariusz tej służby, jak wygląda proces rekrutacyjny do tej jednostki? 

>>> Było kilka prób, ale dopiero teraz radni podjęli uchwałę w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej w Niewirkowie wraz z oddziałem przedszkolnym. Co stanie się z nauczycielami i pozostałymi pracownikami szkoły?

>>> Pokażą oblicza zamojskiej grafiki. To będzie pierwsza z cyklu wystaw prezentowanych przez BWA Galerię Zamojską pamięci artystów zamojskiego środowiska, którzy w ostatnich latach odeszli do wieczności.

>>> Po Parku Miejskim w Zamościu nie będą mogły poruszać się gokarty. Tak zadecydowali radni.

>>> Władze miejskie Hrubieszowa razem ze Stowarzyszeniem „Hrubieszów Jestem Stąd" zakładają Spółdzielnię Socjalną „Lider". 

>>> Pracował w bankach, miał dar przekonywania i go wykorzystał, oszukując kilkunastu klientów na ponad 90 tys. zł. Andrzej M. kilka lat temu został za to skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Sąd nakazał mu także naprawić szkodę. – Ale do tej pory nie oddał mi ani złotówki – poskarżył się nam jeden z poszkodowanych.

>>> Powiat tomaszowski tylu uchodźców jeszcze nie gościł. Mieszkańcy są coraz bardziej zdezorientowani i zestresowani informacjami, jakie na temat młodych obcokrajowców krążą w Internecie.

>>> Warszawa ma Syrenkę, Kraków Smoka Wawelskiego, a symbolem Józefowa ma zostać święty Józef. Olbrzymia kolumna z jego wizerunkiem ma stanąć na miejscowym rynku w rocznicę nadania miasteczkowi praw miejskich.

>>> Nowe przystanki miałyby powstać w ramach Rządowego Program Przystankowego. Na terenie województwa lubelskiego na liście podstawowej znalazło się 15 przystanków. Są to: Szczebrzeszyn Miasto, Sarnów, Leopoldów, Długi Kat, Klemensów, Łagiewniki, Żurawnica, Złojec, Chotyłów, Oseredek, Wólka Niedzieliska, Bystrzyca koło Lublina, Kraśnik, Zamość Starówka, Zamość Wschód.

>>> Kolejna Piłkarska Gala Zamojszczyzny pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka przeszła już do historii. Ceremonia dekoracji zwycięzców XXII Plebiscytu Piłkarskiego Kroniki Tygodnia połączona ze obchodami 100-lecia Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zgromadziła znamienitych gości i obfitowała w wiele niezapomnianych momentów. 

Takie tematy i wiele innych poruszamy w nowej "Kronice Tygodnia". Chcecie wiedzieć więcej? Kupcie papierowe lub e-wydanie.

Wioletta Dudek

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe