Szczebrzeszyn: Dodatkowe kwalifikacje

  • 27.02.2022, 09:08 (aktualizacja 27.02.2022, 09:13)
  • Starostwo Powiatowe Zamość
Szczebrzeszyn: Dodatkowe kwalifikacje Starostwo Powiatowe w Zamościu. Uczniowie podnieśli swoje kwalifikacje.
Powiat Zamojski w partnerstwie z SYNTEA S. A. realizuje projekt pt. „Dodatkowe kwalifikacje szansą na zawodowy sukces” dla uczniów Technikum w Szczebrzeszynie. W ramach wsparcia odbywają się szkolenia i płatne staże zawodowe dla przyszłych adeptów Gastronomii oraz Mechaniki. Szkolenia kończą się egzaminami zewnętrznymi oraz uzyskaniem przez młodzież kwalifikacji zawodowych VCC, którym towarzyszą certyfikaty ISO i EUROPASS.

Od 2018 roku odbyły się szkolenia: kelner, barman i kursy języka niemieckiego dla operatorów obrabiarek CNC. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach z języka angielskiego w gastronomii.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022, zrealizowano szkolenie z zakresu przygotowania deserów restauracyjnych oraz asystowania w przygotowywaniu potraw pod okiem doświadczonych trenerów z branży gastronomicznej.

Dzięki projektowi finansowanemu z RPLU na przełomie 2021 i 2022 roku, doposażono pracownię gastronomiczną w wysokiej klasy sprzęt i pomoce dydaktyczne, niezbędne w uzyskaniu wysokich efektów kształcenia o łącznej wartości blisko 40 000 zł.

Projekt wspiera też rozwój zawodowy nauczycieli przedmiotów praktycznych, którzy również uczestniczą w szkoleniach i egzaminach. We wrześniu 2021 roku nauczyciele odbyli certyfikowany kurs „Zdalna edukacja – narzędzia wspierające” podnoszący kompetencje cyfrowe i wykorzystanie TIK na zajęciach z przedmiotów zawodowych.

Projekt zakończy się 28 lutego 2022 roku. Jego realizacja pozwoli na zwiększenie szans absolwentów Technikum w Szczebrzeszynie na rynku pracy.

Starostwo Powiatowe Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe