Świeć przykładem w gminie Telatyn

  • 28.01.2022, 08:16
  • ak
Świeć przykładem w gminie Telatyn Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Gmina Telatyn włączyła się do akcji "Świeć przykładem", której celem jest przypomnienie i uświadomienie pieszym potrzeby korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Dlatego wójt przekazał odblaski policjantom, które trafią do mieszkańców gminy podczas spotkań informacyjno– edukacyjnych przeprowadzanych przez mundurowych.

Spotkanie władz gminy z funkcjonariuszami odbyło się we wtorek (25 stycznia). Wiele mówiono o bezpieczeństwie pieszych uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno-zimowym.

– Szczególnie teraz zapadający szybko zmierzch, opady atmosferyczne oraz mgła powodują, że piesi stają się mniej widoczni, co w połączeniu z brakiem ostrożności może przyczynić się do występowania zdarzeń drogowych z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego – przekonuje Małgorzata Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Wójt przekazał mundurowym odblaski, a policjanci będą je rozdawać mieszkańcom. Samorządowiec ufundował również narkogogle i alkogogle. Mają być wykorzystywane podczas prewencyjnych spotkań organizowanych przez policję.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe