Pow. biłgorajski: Tak pracowała straż

  • 27.01.2022, 06:09
  • lew
Pow. biłgorajski: Tak pracowała straż Na początku marca strażacy ruszyli z pomocą psu, który wpadł do studni o głębokości ok. 10 m.
To był rok wytężonej pracy. Biłgorajska straż pożarna odnotowała w 2021 r. najwyższą ilość zdarzeń od 15 lat. Strażacy pomagali ludziom i zwierzętom.

W ub. roku biłgorajska straż pożarna zanotowała ogółem 1384 zdarzeń, w tym 218 pożarów (o 38 mniej niż rok wcześnie), 1112 miejscowych zagrożeń (więcej o 487) oraz 54 fałszywych alarmów (o 5 więcej niż w 2020 r.). – Ogólna liczba zdarzeń w stosunku do roku 2020 wzrosła o 454 – informuje Albert Kloc, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Najwięcej pożarów odnotowano w lutym i kwietniu (po 30) i marcu (26), najmniej – w maju (10) i lipcu (7).

Strażacy zajmowali się także zdarzeniami niezwiązanymi z gaszeniem pożarów: byli wzywani do wypadków drogowych, usuwali szkody wyrządzone przez intensywne opady deszczu i silny wiatr. Najwięcej miejscowych zagrożeń odnotowano w czerwcu (269), lipcu i sierpniu (po 148), a najmniej – w lutym i październiku (po 38). 

Na początku marca strażacy ruszyli z pomocą psu, który wpadł do studni o głębokości ok. 10 m. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zagrody (gm. Goraj). Jeden z ratowników został opuszczony na dno studni i wyciągnął psiaka. Jak się okazało, zwierzak nie odniósł poważniejszych obrażeń. Był jedynie wyziębiony i wystraszony. Strażacy przekazali go właścicielowi.

Podobnych historii jest więcej. W lutym pospieszyli z pomocą sarnie uwięzionej w ogrodzeniu cmentarza, a pod koniec stycznia w Olchowcu (gm. Obsza) przy użyciu podnośnika ściągali z dachu budynku mieszkalnego bielika.

Najwięcej zdarzeń miało miejsce na terenie miasta Biłgoraj i gminy Biłgoraj (624), gminy Turobin (139) i Księżpol (113).

W trakcie prowadzonych działań ratowniczych odnotowano wśród uczestników zdarzeń 20 ofiar śmiertelnych (to o 11 więcej niż rok wcześniej). Podczas akcji ratowniczych udzielono pomocy medycznej 162 osobom, w tym 57 poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe