Elektryczne autobusy na ulicach Zamościa. Ile ich będzie?

  • 25.01.2022, 08:00
  • Leszek Wójtowicz
Elektryczne autobusy na ulicach Zamościa. Ile ich będzie? Do 2028 r. MZK w Zamościu musi wprowadzić 30 proc. autobusów zeroemisyjnych.
Dofinansowanie w kwocie 30 mln zł otrzyma miasto na zakup 14 autobusów elektrycznych dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu. Prawdopodobnie pod koniec stycznia dojdzie do podpisania umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

O to, czy miasto ma duże szanse na otrzymanie dofinansowania, pytał na zeszłorocznej sesji radny Grzegorz Podgórski.

– Jesteśmy na finiszu, prace trwają od lutego – powiedział prezydent Andrzej Wnuk, dodając, że podjęcie uchwały w sprawie akceptacji warunków realizacji wniosku o dofinansowanie projektu pod nazwą „Zakup autobusów elektrycznych oraz budowa niezbędnej infrastruktury dla obsługi zielonego transportu publicznego w mieście Zamościu oraz gminach ościennych” zakończy starania o dofinansowanie i zostanie już tylko podpisanie umowy przez MZK.

Przykład Chełma

Radny Sławomir Ćwik zauważył, że miasto Chełm otrzymało 100 tys. zł dofinansowania na zakup autobusów z napędem wodorowym i dzięki temu może „zaproponować bezpłatny transport mieszkańcom”. – Cieszy 30 mln zł, ale będziemy musieli dołożyć 16 mln zł i zapewni to nam kilkanaście autobusów – powiedział radny Ćwik.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe