Bułgar stracił cały towar. Podróbki zabrała policja

  • 24.01.2022, 11:45
  • ak
Bułgar stracił cały towar. Podróbki zabrała policja Fot. KMP Zamość
Wyglądały prawie jak markowe, ale oryginalne nie były. Policjanci z Zamościa wspólnie z funkcjonariuszami inspekcji skarbowejskonfiskowali ponad 200 sztuk różnych ubrań, którymi na giełdzie w Mokrem handlował 42-letni obywatel Bułgarii.

"Nalot" na targowisko funkcjonariusze zrobili w niedzielę, 23 stycznia. Skontrolowali wiele stoisk, a zatrzymali Bułgara, który w ofercie miał koszulki, bluzy, skarpetki oraz bieliznę. Towar był opatrzony znakami firmowymi popularnych marek, ale z oryginalnymi produktami nie miał nic wspólnego. Wszystko zostało podrobione.

Na pewno nikt już tego nie kupi. A 42-letni handlarz poniesie odpowiedzialność karną. Zgodnie z art. 305 ustawy o prawie własności przemysłowej, za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe