Pow. hrubieszowski: Wójt wójtowi nierówny

  • 20.01.2022, 07:09
  • Mariusz Parol
Pow. hrubieszowski: Wójt wójtowi nierówny Po podwyżce pobory wójta Marty Małyszek wzrosły do około 13,9 tys. zł brutto.
Po niedawnych podwyżkach wynagrodzeń, najwięcej wśród wójtów gmin powiatu hrubieszowskiego zarobi wójt gm. Werbkowice Agnieszka Skubis-Rafalska (18,2 tys. zł brutto). Najmniejszą podwyżkę – 13,9 tys. zł brutto – otrzymała wójt gm. Mircze Marta Małyszek.

Po nowelizacji przepisów ustawy o wynagrodzeniu pracowników samorządowych wszystkie rady gmin zobligowane są do podejmowania uchwał podwyższających uposażenie wójtów. Większość rad już takie uchwały podjęła.

Rekordzistą w powiecie hrubieszowskim jest wójt gminy Werbkowice. Agnieszce Skubis-Rafalskiej przyznano bez mała 8 tys. zł brutto podwyżki. Z wyrównaniem od sierpnia zeszłego roku wójt Skubis-Rafalska pobiera wynagrodzenie w wysokości prawie 18,2 tys. zł brutto (przed podwyżką było to około 10,2 tys. zł brutto). Za taką podwyżką głosowało 10 radnych, a 3 było „przeciw”.

Prawie 8 tys. podwyżki brutto otrzymał wójt gm. Hrubieszów. Tomasz Zając zarabiał wcześniej 10048 zł brutto, a obecnie jego wynagrodzenie wynosi równo 18 tys. zł brutto. Za tą podwyżką zagłosowało jednogłośnie 13 radnych.

Ile zarabiają teraz inni hrubieszowscy wójtowie? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marek
marek 09.02.2022, 16:05
A jaka jest średnia płaca w takiej gminie.
ona
ona 25.01.2022, 13:42
A ja myślałam, że czasy mącicieli i wichrzycieli już dawno minęły. A tu w Mirczach dalej mącą i rozsiewają przeciwko władzy! Jak tak można?
Wysiłkiem  i pracą
Wysiłkiem i pracą 28.01.2022, 14:29
Właśnie stop wierzycielom władzy ludowej, stop degrengoladzie społeczeństwa. Spółdzielczość i racjonalizacja wyprowadzi nas z sideł kapitalistycznych jarzm!!!!!!!!!!!!
miś
miś 26.01.2022, 09:43
Łubudubu, niech nam żyje prezes klubu. Bareja już to wymyślił.
on
on 25.01.2022, 13:36
dorobić sobie można inaczej i to o wiele więcej niż i tak za dużą podwyżkę, wystarczy sobie poukładać interesy
 Tym sie  dorabiasz?
Tym sie dorabiasz? 28.01.2022, 14:31
Holandia i te klimaty hahahah
ja
ja 24.01.2022, 07:31
W gminie Mircze rodzina, znajomi i ich dzieci na swoim. Wystarczy przeanalizować kto znalazł zatrudnienie za kadencji tej pani.
Marta Małyszek
Marta Małyszek 25.01.2022, 11:30
To co Pan/Pani "ja" napisała mija się z prawdą. Otóż drogi mącicielu i rozsiewaczu plotek -nikt z mojej rodziny nie jest zatrudniony w urzędzie ani w żadnej jednostce podległej. Na każde stanowisko w urzędzie był konkurs (za mojej kadencji 4) i każdy mógł startować. Wygrali ci, którzy mieli odpowiednie kwalifikacje i najlepiej oceniła ich komisja konkursowa w pracach której ja nie uczestniczyłam. Życzę mniej zjadliwości i zdrowia. Marta Małyszek
Wyborca
Wyborca 31.01.2022, 16:56
Pani wójt, to co Pani pisze to jest kpina z Pani wyborców.... owszem, rodziny może Pani nie zatrudniła ale córkę radnego, na której miejsce startowały bardziej kompetentne osoby, syna wspólnika męża , sąsiadkę z naprzeciwka.... Mircze jest małe, każdy każdego zna i wie jak sprawy wyglądają...
ty
ty 24.01.2022, 11:05
Proszę podaj chociaż jeden konkretny przykład
ja
ja 25.01.2022, 08:55
W mieście nikt by nie wiedział, ale na wsi wszyscy się znają i wiedzą kto z kim przystaje.
Adam
Adam 22.01.2022, 16:59
No tak. Podwyżki w urzędzie gminy też przyznane, spore...spore...
Wyjeżdżam z tego powiatu
Wyjeżdżam z tego powiatu 21.01.2022, 20:52
Co tam Wójty i Wójtowie najważniejsze, że pani starościna Aneta Karpiuk ma 20 000 złotych miesięcznie. Oczywiście dla dobra mieszkańców
Wyrobnik  na  postkomune
Wyrobnik na postkomune 22.01.2022, 17:13
Pomyśl sobie 5 lat na tym i weźmie emeryturę z najlepszych 10 lat hahaah kto na nich wyrobi? TW Bolek dalej niedouczony elektryk co akumulatory kradł ma emeryturę prezydencką. Złodzieje i tyle co okradają społeczeństwo
księgowy
księgowy 24.01.2022, 15:18
Widać,że nie znasz przepisów ZUS,10 lat wybierało się jak odchodziło się na emeryturę na starych zasadach a tej Pani to nie dotyczy,. tyle że uzbiera sobie trochę składek ale zanim ona odejdzie na emeryturę to inflacja zje te składki. Pozdrawiam
Grzegorz
Grzegorz 20.01.2022, 22:19
To wstyd dla Polski wójt gminy Ulhówek w pracy w tygodniu jest kilka godzin spotkanie z nim graniczy z cudem , zarabia Taka kasę i ma w *** wszystkich dlaczego ktoś tego nie sprawdzi i nie zrobi porządku z tym . Źle się dzieje nie robom podnosi się pensję ale pytam za co
W  du...ach  sie przewraca  od  samorządności
W du...ach sie przewraca od samorządności 20.01.2022, 21:45
Piepszeni hipokryci podwyżki i sobie jeszcze zazdroszczą kto więcej zarabia. I za co zarobki na poziomie ministerialnym ?
Obserwator
Obserwator 20.01.2022, 20:19
Nic nie robią takie pensje złodzieje i gdzie tu będzie sprawiedliwość kumuny Obde
Jarek
Jarek 20.01.2022, 15:46
Brawo! My!
Wyborcy!
Wstyd
Wstyd 20.01.2022, 10:05
Wszyscy radni, którzy zagłosowali za tymi bardzo wysokimi podwyżkami, zasłaniają się teraz przepisami ustawy. Ale ustawa nie mówi wcale, że każdy wójt ma dostać podwyżkę z najwyższej półki, są tzw."widełki" po to aby dobremu wójtowi dać więcej, a tym gorszym tylko tyle ile przewiduje dolna kwota w/g tabeli. W naszym powiecie jak widać docenia się nie prawdziwą pracę i jej efekty, ale zwykłe efekciarstwo, gadki wizjonerskie, awantury i medialny szum. Stare przysłowie mówi, że ten co ciężko pracuje, tego batem, a ja proponuję aby przy następnych wyborach podziękować za to , co robią nasi radni, i to właśnie batem a nie mandatem.
Głosuj na  tych co siedzą
Głosuj na tych co siedzą 20.01.2022, 21:47
I co zrobisz z tym jak radny ma podwyżkę wraz z podwyżką dla wójtów , sołtysów , burmistrzów.
Jak tu dożyć lepszych czasów
Jak tu dożyć lepszych czasów 21.01.2022, 00:27
Bo zrobiła się jedna wielka klika. Ja poprę podwyżkę dla ciebie, a ty poprzesz dla mnie. Tak to teraz wygląda, a poza tym załatwianie pracy dzieciom, wnukom, pociotkom. Wszystko jest coś za coś. Przypomnę, że za komuny kiedy to istniały Rady Narodowe, to radni byli społecznikami, pracowali za frico. Gdyby teraz to wprowadzić, to wierzcie mnie nie byłoby 40 chętnych na 1 mandat radnego, jak jest teraz. A ile pieniędzy pozostałoby w budżetach miast, gmin i powiatów zamiast na wypłaty dla tych darmozjadów, można byłoby przeznaczyć na realizacje inwestycji lub innych zadań np. Zglaszanych w ramach budżetów obywatelskich. Ach, pomarzyć dobra rzecz, lecz dzisiejsza rzeczywistość trwa i trwa mać. Jedyną szansą na zmianę jest wybranie w kolejnych wyborach uczciwych, niezależnychi nieprzekupnych radnych, czego Wam i sobie życzę.
Kia
Kia 21.01.2022, 12:36
Wybrać"Uczciwych,niezależnych i nieprzekupnych radnych..."zapewne tacy ludzie istnieją tylko w tym problem,że tacy ludzie nie pchają się do stanowisk.A miernoty,ludzie przekupni,nie mający nic do zaoferowania lokalnej społeczności,tylko włażący bez mydła w doooopę wójtowi za jakieś ochłapy tacy startują i zostają radnymi.Nie mają nic do powiedzenia,tylko robią co im wójt każe.Stają się elementami miejscowych układów i sitw.Porażka demokoracji.
Zen
Zen 20.01.2022, 09:41
Brawo... Szkoda komentować nawet to co wyprawia władza.. Na wyborach kopa w...
Jaki pan, taki kram
Jaki pan, taki kram 20.01.2022, 10:42
Teraz każdy mówi kopa w d..pę, ale jak przyjdzie czas wyborów, to znów zagłosujecie na tych samych radnych, wójtów, tak jakby nie było mądrych ludzi, którzy naprawdę chcą zrobić coś dobrego dla gminy. Nie miejcie pretensji do nikogo, sami ich wybraliście.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.01.2022, 08:21
Ile zarabia obecnie wójt Komarowa?

Pozostałe