Goraj: Kokoszniki - wyjątkowy kalendarz na 2022 rok

  • 21.01.2022, 06:06
  • lew
Goraj: Kokoszniki - wyjątkowy kalendarz na 2022 rok Jak je zdobyć? Wystarczy przyjść do GOK-u, najlepiej z niepotrzebnymi rzeczami na wymianę.
Kokoszniki. Tak nazywa się kalendarz na 2022 r. z udziałem modelek z terenu gminy Goraj, które na głowach mają czepce inspirowane nie tylko kulturą Wschodu, ale również folklorem z różnych stron świata. To już 10. edycja stylizowanego kalendarza.

Jak informuje Marta Miszczak-Najda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju, jubileuszowa edycja wymagała więcej pracy niż poprzednie, ponieważ oprócz wybrania modeli, umalowania, wystylizowania i wybrania miejsca do sesji oraz wykonania zdjęć, przez kilka miesięcy trwały przygotowania kokoszników, czyli bogato zdobionych czepców. Inspiracją do kalendarza były nakrycia głowy popularne w Rosji, noszone przez mężatki, głównie w XVIII i XIX w.

Modelkami były (po jednej na każdy miesiąc): Paulina JamrożyAnna KozinaJoanna BączekKarolina FiedurekMonika OkuniewskaEwa FiedorekMarzena WitkoKatarzyna MarkowskaOliwia KapicaGabriela MalecMartyna Kańkowska i Karolina Madejska.

Kokoszniki wykonały Barbara Garbacz i Marta Miszczak-Najda, a za sesję zdjęciową odpowiadały Magdalena Mękal i Monika Misa. Stylizacja: Marta Miszczak-Najda i Barbara Garbacz, retusz Justyna Grygiel, make-up Marta Miszczak-Najda.

Poza jubileuszową edycja kalendarza stylizowanego, GOK wydał również kalendarz, który przedstawia sołtysów i krajobrazy poszczególnych sołectw gm. Goraj.

Jak je zdobyć? Wystarczy przyjść do GOK-u, najlepiej z niepotrzebnymi tkaninami albo biżuterią czy butami (szpilkami) na wymianę. Nakład kalendarzy jest ograniczony.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
UFFF
UFFF 21.01.2022, 08:39
A TO NIE Z MODELKAMI Z TELEDYSKU KOKO KOKO EURO SPOKO?

Pozostałe