Lekkoatletyka: Potencjał małego miasteczka

  • 18.01.2022, 15:13
  • MaSzt
Lekkoatletyka: Potencjał małego miasteczka Trener lekkoatletów Znicza Biłgoraj Mieczysław Jamroz jest zwolennikiem zmian systemowych w szkoleniu dzieci i młodzieży. Jego zdaniem zbyt wcześnie przypisuje się dzieci do konkretnej dyscypliny sportowej, zamiast na początku szkolić je w rozwoju ogólnym.
Największym osiągnięciem lekkoatletycznej sekcji Znicza Biłgoraj w 2021 r. było mistrzostwo Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim, które w kwietniu w Bielsku-Białej w kategorii do lat 16 wywalczył Marcin Kusz. Trener Mieczysław Jamroz twierdzi, że o sukcesy biłgorajskim lekkoatletom i uprawiającym inne dyscypliny sportowe będzie coraz trudniej, jeśli w tym mieście nie zmieni się system szkolenia dzieci i młodzieży.

Trener Mieczysław Jamroz, pytany o podsumowanie i ocenę ubiegłorocznych startów biłgorajskich lekkoatletów, podkreśla, że był to „kolejny dosyć specyficzny sezon”.

– Szkolenie i starty w zawodach komplikowała pandemia. Trudno było wszystko ogarnąć pod względem organizacyjnym, bo sytuacja często się zmieniała lub była niepewna do ostatniego momentu, więc nasze osiągnięcia były na miarę tego, co się działo niezależnie od sportu – twierdzi szkoleniowiec biłgorajskich lekkoatletów.

Trener Jamroz dodaje, że sytuacja w biłgorajskim sporcie stała się specyficzna. – Biłgoraj ma potencjał sportowy na miarę małego miasteczka. Ten potencjał maleje. A wpływ na to ma nie tylko demografia – wyjaśnia trener lekkoatletów Znicza.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe