Będzie się działo w biłgorajskich gminach

  • 18.01.2022, 10:00
  • Leszek Wójtowicz
Będzie się działo w biłgorajskich gminach Rynek w Józefowie zdobi piękna fontanna, a niebawem może tam stanąć też kolumna św. Józefa.
Na jakie inwestycje mogą liczyć mieszkańcy gmin Biłgoraj, Józefów i Obsza?

Pisaliśmy już o zadaniach inwestycyjnych zaplanowanych przez powiat biłgorajski i miasto Biłgoraj. W mniejszych jednostkach samorządowych też będzie się działo. Na jakie inwestycje mogą w tym roku liczyć mieszkańcy gmin Biłgoraj, Józefów albo Obsza?

W gm. Biłgoraj dochody wyniosą ponad 65,5 mln zł, a wydatki – 70,8 mln zł. Źródłami pokrycia deficytu w kwocie ponad 5,2 mln zł będą przychody pochodzące z kredytów i pożyczek. Na inwestycje gmina przeznaczy ponad 10 mln zł.

– Każda inwestycja jest dla nas ważna – zaznaczył wójt Wiesław Różyński. – Stawiamy na różnorodne dziedziny, takie jak: ochrona środowiska, gospodarka wodno-ściekowa, drogownictwo oraz budynki użyteczności publicznej. Planujemy, aby przy wsparciu środków zewnętrznych powstały sieci kanalizacyjne w Brodziakach, Edwardowie, Smólsku Dużym i Smólsku Małym. Jesteśmy przygotowani na budowę drogi ze ścieżką rowerową w Podlesiu, stworzenie drugiej linii zabudowy w Hedwiżynie, ale także mamy gotowe projekty na inwestycje w Majdanie Gromadzkim i Okrągłym. Chcemy również przebudować szkołę w Ciosmach oraz zrealizować projekty związane ze świetlicami w Woli Małej, Korczowie i Korytkowie Dużym.

W budżecie wyodrębniono też środki stanowiące fundusz sołecki w podziale na sołectwa w łącznej kwocie 914 116,70 zł.

Cały artykuł dostępny w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe