Zamość: Co słychać w zoo?

  • 18.01.2022, 09:06
  • Anna Szewc
Zamość: Co słychać w zoo? Latem 2021 w zamojskim zoo otwarto nową 2-hektarowa część z nowoczesnymi aranżacjami. Inwestycja była potężna. Kosztowała ok. 31 mln złotych, z czego ponad 18 stanowiło unijne dofinasowanie.
Wielkich inwestycji w najbliższym czasie nie będzie, ale drobne zmiany na lepsze na pewno zostaną wprowadzone.

Tłumów takich jak latem, w ogrodzie zoologicznym nie ma. Ale sezon niedługo się zacznie i dyrekcja zoo już się do niego przygotowuje. Trwają drobne remonty, są prowadzone rozmowy o sprowadzeniu nowych zwierząt.

Zima to u nas na wpół martwy okres, więc wykorzystujemy ją na prace porządkowe. Zajęliśmy się więc wybiegiem dla lwów. Ten zewnętrzny jest w dobrym stanie, ale wewnętrzne powstały w latach, gdy standardy były inne, dlatego należało poprawić ich estetykę – mówi Grzegorz Garbuz, dyrektor Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu.

W ostatnim czasie za ok. 50 tys. zł zmodernizowano pomieszczenia, w których można podziwiać lwy. Pojawiły się tam m.in. półki imitujące skały. Pomieszczenia mają też zmienioną kolorystykę. Dzięki jasnym piaskowym ścianom zrobiło się przytulniej, a zwiedzający podglądający przez szybę piękne koty, mają wrażenie obcowania ze słonecznym fragmentem afrykańskiej sawanny. Lekkiej rewitalizacji poddano też wybieg zewnętrzny, na którym dokonano nowych nasadzeń, żeby efekt był atrakcyjny wizualnie o każdej porze roku.

Ale to nie wszystko. Zaczął się remont budynku starego biura. Są przy nim nowe schody. – To ładny budynek, widoczny od ulicy Szczebrzeskiej, ale już wiekowy. Należy zadbać o jego estetykę, więc prace remontowe będą kontynuowane – zapowiada dyrektor. 

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 18.01.2022, 16:54
Ano, podobno, małpy chcą obalić rząd
a ty szaraku płać
a ty szaraku płać 18.01.2022, 12:55
wychodzi na to, że w Zamościu dobrze mają się tylko więźniowie, urzędasy od wujka i mapły
CopRobo
CopRobo 24.01.2022, 00:57
Tak wnuczki mają się dobrze, ale niedługo zaoramy te wszystkie Urwy!

Pozostałe