W Jarczowie taniej zapłacą za śmieci

  • 18.01.2022, 07:00
  • wd
W Jarczowie taniej zapłacą za śmieci Fot. pixabay.com
W większości miast i gmin stawki opłat za śmieci idą w górę, a w gminie Jarczów mieszkańcy będą płacić mniej niż w ub. roku. Wtedy stawka wynosiła 19 zł, a teraz ma to być 17 zł lub 14,50 zł, jeśli ktoś ma przydomowy kompostownik.

W 2021 r. w gminie Jarczów stawka za odbiór odpadów komunalnych wynosiła 19 zł od osoby (za odpady segregowane) i 38 zł (za niesegregowane). Jako że prawie wszędzie trzeba płacić za wywóz śmieci więcej niż przed rokiem, w Jarczowie mieszkańcy obawiali się, że także będą musieli sięgnąć głębiej do kieszeni. Ale tak się nie stanie. Bo gmina w porę przeprowadziła, jak to nazywa wójt, kompleksową reformę.

 – Gdybyśmy nie przeprowadzili tej szczegółowej kalkulacji i reformy to podejrzewam, że za odpady segregowane trzeba byłoby płacić nawet 25 zł od osoby – mówi wójt Tomasz Tyrka.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe