Gm. Susiec: Stop agresji i przemocy wśród dzieci

  • 14.01.2022, 12:17
  • sierż. szt. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski
Gm. Susiec: Stop agresji i przemocy wśród dzieci Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Dzielnicowa z posterunku w Suścu wspólnie z policjantką tomaszowskiej komendy przeprowadziły w czwartek (13 stycznia) spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim Pierwszym. Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia związane z poczuciem bezpieczeństwa i zasadami bezpiecznego zachowania na terenie szkoły.

Jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w szkole oraz przeciwdziałanie agresji i przemocy rówieśniczej, podkreśliły podczas dzisiejszego spotkania profilaktycznego dzielnicowa z Posterunku Policji w Suścu oraz policjantka tomaszowskiej komendy zajmująca się profilaktyką społeczną wśród nieletnich.

Policjantki podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim Pierwszym przypominały dzieciom, że w szkole nabywa się nie tylko wiedzę potrzebną w dorosłym życiu, ale również kształtuje kompetencje społeczne. Podkreślony został zdecydowany sprzeciw wobec łamaniu praw ucznia i człowieka wśród dzieci. Propagowane zostały natomiast zachowania związane z wzajemną empatią, gotowością do działania i niesienia pomocy w społeczności szkolnej.

sierż. szt. Małgorzata Pawłowska/KPP Tomaszów Lubelski

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lrzysiek
Lrzysiek 15.01.2022, 16:53
Spotkania takie powinny odbywać się często we wszystkich szkołach bez udziału nauczycieli i pani lub pana dyrektora szkoły to wtedy naprawdę wiele dowiecie się o stosunkach panujących w klasie i w całej szkole

Pozostałe