Zamość: Co dalej z płatnym parkowaniem w Zamościu?

  • 11.01.2022, 06:18
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Co dalej z płatnym parkowaniem w Zamościu?
Na grudniowej sesji radny Sławomir Ćwik podniósł, że od 1 stycznia kierowcy zostawiający auta na parkingach przy b. PZU i parku miejskim nie powinni uiszczać opłat. Innego zdania był prezydent Zamościa, ale oba parkingi od nowego roku są bezpłatne. Na razie.

Czy po 31 grudnia miasto dalej będzie pobierało pieniądze za parkowanie pojazdów przy ul. Partyzantów (parking przy dawnym PZU – przyp. red.) i przy parku na ul. Piłsudskiego – pytał na grudniowej sesji Rady Miasta Zamość radny Sławomir Ćwik (Koalicja Obywatelska).

Czytaj także: Płatne parkingi w centrum Biłgoraja

Z myślą o mieszkańcach

Dodał, że parkingi buforowe miały być bezpłatne, a jedynie przy PZU i przy parku pobieranie opłat miało się odbywać na czas przebudowy placów Stefanidesa i Wolności, jednak nie dłużej niż do końca grudnia ub. roku.

– W 2017 r. nikt nie wiedział, że będzie przebudowywany pl. Stefanidesa – powiedział prezydent Andrzej Wnuk. – Dzięki temu, że wprowadziliśmy zasady pobierania opłat za parkowanie przy PZU i przy parku, uwolniliśmy miejsca dla mieszkańców Starego Miasta. Jeśli uwolnimy te parkingi (z płatnego parkowania – przyp. red.), one szybko się zapełnią, a mieszkańcy będą krążyć, szukając miejsca do parkowania. Dzięki temu zapełnił się parking po bazie MZK, za Lunetą. Mieszkańcy Starego Miasta mają prawo do zaparkowania samochodu blisko miejsca swego zamieszkania.

Czytaj także: Co z parkingiem na ul. Szczebrzeskiej w Zamościu?

Radny Ćwik utrzymywał, że pobieranie opłat na wyżej wymienionych parkingach będzie odbywało się niezgodnie z podjętymi w 2017 r. i 2020 r. uchwałami, zwłaszcza że ta druga, rozszerzająca strefę płatnego parkowania wokół Starego Miasta, miała charakter czasowy.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe