Zamość: Nie ma pediatrii, ale...

  • 21.12.2021, 07:00
  • ak
Zamość: Nie ma pediatrii, ale... Fot. A. Szewc/Archiwum
Mimo wielu starań nie udało się zapewnić obsady lekarzy specjalistów na pediatrii w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym. To oznacza konieczność złożenia wniosku o wykreślenie oddziału z rejestru.

Ostatnią deską ratunku był konkurs ogłoszony przez ZSN. Szukano podmiotu medycznego, który za 110 tys. zł miesięcznie zorganizowałby obsadę lekarską pediatrii. Szpital oferował bazę lokalową, sprzęt i personel pomocniczy. Niestety, nikt się na takie rozwiązanie nie zdecydował. W związku z tym trzeba będzie złożyć wniosek o wykreślenie oddziału z rejestru.

Jednak, jak nam się udało dowiedzieć, nie oznacza to, że starania o reaktywację pediatrii zostaną zawieszone. Wciąż prowadzone są rozmowy. Być może dzięki nim mali pacjenci z Zamościa i okolic mogliby być leczeni w mieście, a nie jeździć do szpitali w Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie czy Krasnymstawie. Do tematu na pewno wrócimy.

Przypomnijmy, że oddział dziecięcy w szpitalu przy ul. Peowiaków zawiesił swoją działalność z 1 lipca na trzy miesiące. Później ten stan rzeczy przedłużono do 31 grudnia br.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
antylanser
antylanser 27.12.2021, 17:44
Ale za to będzie sylwester pod ratuszem umc umc umc.
Emert myslacy
Emert myslacy 26.12.2021, 21:04
Szczapic szczepic a ratunek gdzie w przypadku powiklan.wstyd zeby w Zamosciu nie bylo oddzialu dziececego. Tak rzadzic mozna za podatki nas wszyskich. Oddajcie je emerytom ktorzy pracowali zaeodowo ponad 40 lat. Rozdajecie nierobom ktorzy nie pracowali i nie beda a tylko biora.
 Kamila
Kamila 21.12.2021, 20:12
Dyrektor szpitala za ten bałagan już powinien rejestrować się w Urzędzie pracy cierpią chore dzieci i ich rodziny Wstyd panie Prezydencie Wnuk za co dali ci tak ogromne podwyżkę
L19C
L19C 21.12.2021, 10:43
Jedna wielka kompromitacja osób odpowiedzialnych - przespany czas, komuś zabrakło w swoim czasie wyobraźni !

Pozostałe