Prezydent Zamościa zachowa mandat

  • 08.12.2021, 05:55
  • Anna Szewc
Prezydent Zamościa zachowa mandat
Nie ma podstaw do wygaszenia mandatu prezydenta Zamościa – uznał komisarz wyborczy, odpowiadając na wniosek w tej sprawie złożony przez radnego Sławomira Ćwika.

O sprawie pisaliśmy już na łamach "Kroniki Tygodnia". Przypomnijmy, że radny Ćwik wnioskował o pozbawienie Andrzeja Wnuka mandatu uzyskanego w wyborach samorządowych, bo uznał, że ten łamie prawo, gdy jako prezydent zasiada w podległej premierowi Radzie do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i za wykonywane tam zadania pobiera wynagrodzenie. 

(...)

Co na decyzję komisarza autor wniosku o wygaszenie mandatu prezydenta Zamościa? Swojego zdania nie zmienił.

– Komisarz oparł się w swoim rozstrzygnięciu na opinii i informacjach z KPRM i Ministerstwa Aktywów Państwowych. Oczywiście te instytucje nie są zainteresowane przyznaniem się, że powołanie prezydenta Andrzeja Wnuka do Rady ds. SSP powoduje konieczność wygaszenia mandatu i organizację wyborów na prezydenta Zamościa – komentuje Sławomir Ćwik.

(...)

Do sytuacji odniósł się również poproszony o to przez nas prezydent Zamościa.

– Pan Ćwik nie rozumie widocznie istoty zatrudnienia, zresztą nie zrozumiał nawet co napisał do niego w ostatnim piśmie komisarz wyborczy, który słowem nie odniósł się do kwestii umowy o pracę, co zdaniem Pana Ćwika miało miejsce. Tak to jest, gdy zaślepienie polityczne bierze górę nad zdrowym rozsądkiem, nie mówiąc już o wykształceniu prawniczym, którym pan Ćwik się szczyci – komentuje Andrzej Wnuk.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe