Zamość: Słodkie mikołajki w więzieniu

  • 02.12.2021, 12:30
  • ak
Zamość: Słodkie mikołajki w więzieniu Fot. kpt. Jarosław Małecki/ZK Zamość Udało się zebrać naprawdę mnóstwoi słodkości. Uczestnicy akcji wierzą, że dzięki tej inicjatywie na twarzach podopiecznych zamojskiej pieczy zastępczej, pojawi się uśmiech.
Nie tylko funkcjonariusze i pracownicy cywilni, ale również osadzeni w Zakłądzie karnym w Zamościu włączyli w zbiórkę słodyczy, z których powstały mikołajkowe paczki dla dzieci.

To była już kolejna taka akcja w zamojskim więzieniu zorganizowana dla dzieci, które są podopiecznymi Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodzin w Zamościu. Podobnie jak w poprzednich latach zainteresowanie nią było bardzo duże.

Czytaj także: Więźniowie uszyli maseczki dla sędziów

– W zbiórkę zaangażowali nie tylko funkcjonariusze i pracownicy zamojskiej jednostki penitencjarnej, ale również przebywające w jednostce osoby pozbawione wolności. Zbiórkę wsparł także Zarząd Terenowy NSZZFiPW w Zakładzie Karnym w Zamościu i NSZZ Solidarność w Zakładzie Karnym w Zamościu – informuje kpt. Jarosław Małecki, rzecznik zamojskiego więzienia.

Gdy słodycze zostały już zgromadzone, trafiły do dzieci. Za co Monika Pałczyńska, dyrektor Organizatora Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodzin złożyła podziękowania na ręce płk. Jacka Zwierzchowskiego, dyrektora ZK.

Czytaj także: Więcej dawców szpiku w więzieniu

Czytaj także: Skazany na sztukę. Więzień z Zamościa nagrodzony w konkursie

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe