W Tomaszowie wybudują muzeum

  • 02.12.2021, 08:09
  • m
W Tomaszowie wybudują muzeum
Na razie jest koncepcja. I trzeba przyznać, że robi wrażenie. Kiedy powstanie Muzeum Grodów Czerwieńskich w Tomaszowie Lubelskim? Na pewno nie w ciągu roku czy dwu, ale starostwo zapewnia, że będzie to unikatowe miejsce na mapie województwa.

Muzeum Grodów Czerwieńskich powstanie na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego. Koncepcję muzeum przygotowała pracownia architektoniczna WIMAR z Tomaszowa Lubelskiego. Kto i kiedy ją zrealizuje, jeszcze nie wiadomo.

 – W Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2021-2027 ta inwestycja została zapisana pod nazwą budowa ścieżki archeologiczno-historycznej i przeznaczono na nią około 20 mln zł, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że to za mało, dlatego zamierzamy się starać o dodatkowe środki rządowe na ten cel – mówi Henryk Karwan, starosta tomaszowski. I tłumaczy dalej, że koncepcja to dopiero pierwszy etap. Kiedy powiat już wspomniane środki uzyska, wówczas będzie można ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę, który tę koncepcję zrealizuje w systemie zaprojektuj wybuduj.

 – Realizację tej inwestycji chcielibyśmy rozpocząć jeszcze przed upływem tej kadencji – precyzuje starosta.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe