Tomaszów Lubelski: Ranger dla strażaków

  • 03.12.2021, 08:00
  • m
Tomaszów Lubelski: Ranger dla strażaków
Na drogach utwardzonych i gruntowych, leśnych duktach i bezdrożach, po błocie, piachu czy śniegu. W każdych warunkach poradzi sobie bez problemu, w końcu to Ford Ranger z napędem 4×4. Taki właśnie samochód dostali niedawno tomaszowscy strażacy.

Jak informują strażacy, Ranger przeznaczony jest do prowadzenia działań rozpoznawczo-ratowniczych podczas walki z pożarami, likwidacji miejscowych zagrożeń z zakresu ratownictwa chemiczno-ekologicznego oraz usuwania skutków klęsk żywiołowych (zwłaszcza na dużych obszarach i w trudno dostępnym terenie).

To środek transportu dla ratowników, ale ma wydzielony przedział bagażowo-sprzętowy. Może holować przyczepy specjalne i transportowe.

Samochód rozpoznawczo-ratowniczy marki Ford Ranger kosztował ponad 222 tys. zł. W tym 150 tys. zł na jego zakup pokryła dotacja w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, 50 tys. zł dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, a 22 700 zł dołożyło starostwo powiatowe.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe