Dołhobyczów/Zosin: Podróżni z okazami

  • 01.12.2021, 06:00
  • lew
Dołhobyczów/Zosin: Podróżni z okazami Żółw został przekazany do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu.
Żółw stepowy, rafa koralowa oraz plastron żółwia lądowego ujawnili na przejściach granicznych w Dołhobyczowie i Zosinie funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Wszystkie te okazy objęte są ochroną, a podróżni nie mieli na ich przywóz wymaganych zezwoleń.

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Dołhobyczowie podczas kontroli granicznej odkryli w samochodzie pasażera na gapę, którym był chroniony przepisami konwencji waszyngtońskiej CITES żółw stepowy. Kierujący hummerem obywatel Litwy wyjaśnił, że zwierzę kupił około 4 lata temu na Litwie jako prezent dla córki i nie wiedział o ograniczeniach w jego przewozie. Żółw został przekazany do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu na kwarantannę.

W Zosinie z kolei podczas kontroli autokaru funkcjonariusze znaleźli w bagażu kierowcy 29 żywych fragmentów rafy koralowej trzech różnych gatunków. 40-letni obywatel Ukrainy przewoził je w woreczkach z wodą. Mężczyzna przyznał się do próby przemytu, ale odmówił składania wyjaśnień.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

lew

Zdjęcia (1)

Rafa została przewieziona do Akwarium Gdyńskiego.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe