Znów będziemy na trasie Tour de Pologne

  • 29.11.2021, 06:03
  • ak
Znów będziemy na trasie Tour de Pologne Fot. Tour de Pologne/Archiwum
To już pewne, że wyścig kolarski Tour de Pologne ponownie zawita do naszego regionu. Trasę planowaną na przyszły rok ogłoszono oficjalnie w sobotę, 27 listopada.

– Nadszedł dzień, na który czekali wszyscy kibice Tour de Pologne. Wcześniej niż zwykle chcemy pokazać Wam to nad czym pracowaliśmy od kilku miesięcy – przekazał na antenie TVP Sport Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu.

Poinformowano, że podobnie jak w tym roku kolarze będą musieli rywalizować na dość urozmaiconej trasie, na której nie zabraknie krótkich, stromych i decydujących podjazdów.

Tour de Pologne 2022 ma się rozpocząć 30 lipca w Kielcach, a zakończyć 5 sierpnia w Krakowie. Indywidualna jazda na czas ponownie będzie kluczowym punktem wyścigu. W 2022 roku trasa tego etapu będzie prowadzić mocno pod górę, kolarze będą musieli pokonać przewyższenie 415 metrów.

Gdzie zawitają sportowcy. Oto plan na Tour de Pologne 2022.

Trasa 79. Tour de Pologne UCI WorldTour 

Etap 1 – KIELCE – LUBLIN / 220.9 KM 

Etap 2 – CHEŁM – ZAMOŚĆ / 203.9 KM

Etap 3 – KRAŚNIK, POWIAT KRAŚNICKI – PRZEMYŚL / 229.7 KM

Etap 4 – LESKO, POWIAT LESKI – SANOK / 176.8 KM

Etap 5 – ŁAŃCUT – RZESZÓW / 205 KM

Etap 6 – SZAFLARY – BUKOVINA RESORT / 15.4 KM 

Etap 7 – VALSIR, SKAWINA – KRAKÓW / 175 KM 

– Nad nową trasą pracowaliśmy już od kilku miesięcy. Teraz jak zwykle będziemy ją dopieszczać, aby dostarczyć wspaniałych wrażeń kolarzom, drużynom i naszym zagorzałym kibicom” – podsumował Lang. 

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe