Odliczanie z kalendarzem

  • 27.11.2021, 07:06
  • wd
Odliczanie z kalendarzem
Za kilka dni grudzień. Odliczanie do świąt Bożego Narodzenia zaczną ci, którzy te święta uwielbiają. Można takie odliczanie sobie i dzieciom umilić. Jak? Posługując się kalendarzem adwentowym.

Kalendarz adwentowy służy do odliczania dni od pierwszego dnia Adwentu do Wigilii. Wymyślili go i stworzyli niemieccy luteranie (podobnie jak wieniec adwentowy), żeby wzmocnić radość z oczekiwania na Boże Narodzenie i ułatwić odliczanie do tego dnia. Wywieszano np. świąteczne obrazki w domach – każdego dnia kolejny. Albo codziennie zapalano o jedną świeczkę więcej. 24 grudnia palono 24 świece. Niektórzy po prostu skreślali kreski na drzwiach albo wkładali po źdźble słomy do szopki aż do Wigilii.

Do dziś tradycja kalendarza adwentowego przetrwała m.in. w niemieckim miasteczku Gengenbach. Tam w oknach ratusza można oglądać w dni Adwentu świąteczne obrazy.

Kalendarze są teraz bardzo popularne. I różne. Mogą to być pudełka z okienkami, w których są czekoladki albo małe zabawki. Mogą mieć formę choinki z ozdobami, ale można też stworzyć własny kalendarz z zadaniami na 24 dni adwentu, które pomogą w świątecznych przygotowaniach.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe