Zamość: Będzie duża podwyżka dla Andrzeja Wnuka?

  • 23.11.2021, 08:00
  • ak
Zamość: Będzie duża podwyżka dla Andrzeja Wnuka? Fot. facebook.com/Andrzej Wnuk
Nie nieco ponad 10 tys. zł, ale ok. 18 tys. będzie zarabiał Andrzej Wnuk, jeżeli Rada Miasta zdecyduje mu się przyznać podwyżkę w wysokości proponowanej w przygotowanej uchwale. Miałaby być głosowana na najbliższej sesji 29 listopada. Kilka dni wcześniej ten pomysł zaopiniuje Komisja Budżetu Infrastruktury i Mienia Komunalnego.

Pod projektem uchwały w tej sprawie podpisało się kilkoro radnych z wiceprzewodniczącym RM Janem Wojciechem Matwiejczukiem na czele. Pomysł poparli też m.in. Monika Zawiślak, Marek Walewander, Jolanta Buryło czy Andrzej Szpatuśko.

Czytaj także: Radni nie pozwolili prezydentowi Wnukowi zarabiać mniej

Zaproponowano, aby wynagrodzenie zasadnicze prezydenta Zamościa wyniosło 9900 zł (obecnie to 5 tys. zł), dodatek funkcyjny miałby sięgnąć 2760 zł (obecnie 2,1 tys. zł), a dodatek specjalny 30 procent tych obu wcześniejszych składowych (obecnie to 2840). Na pensję Andrzeja Wnuka składa się również 17 proc. wynagrodzenia z tytyłu wysługi lat.

Autorzy przygotowanej uchwały uzasadniają ją zmianą rozporządzenia Rady Ministrów z 25 października br. Więcej na ten temat TUTAJ>>> Władza daje sobie podwyżki. Po kilka tysięcy złotych więcej.

W projekcie uchwały zapisano, że wyższa pensja należałaby się prezydentowi Zamościa od 1 sierpnia 2021. Oznacza to, że gdyby propozycja przeszła, Andrzej Wnuk otrzymałby wyrównanie za ostatnie miesiące.

Sprawą zajmie się komisja budżetu na posiedzeniu planowanym na 25 listopada. Później uchwała trafi pod obrady całej RM Zamość.

Pełna treść projektu uchwały w załączniku poniżej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Życzliwy
Życzliwy 30.11.2021, 08:23
Zamość to małe miasto mieszkań brak i pracy chyba że ludzie idą do centrum integracji społecznej gdzie uczą się zawodu tak to się nazywa a podstawą jest wykorzystanie ludzi na budowach nie którzy uczestnicy mają dość ale jest to umowa socjalna i nie mają podstawowych praw niby powinni być traktowani normalnie ale tak nie jest ale pan prezydent ma dostać podwyżkę ale za co pytam za co Brak ubezpieczenia wypadkowego bo poco przecież oni się uczą a nie pracują panie prezydencie czy może pan na to wszystko patrzeć
Lawoj
Lawoj 29.11.2021, 15:32
No za centrum integracji społecznej a na czele z panią kierownik porażka jak są ludzie traktowani poniżani i ograniczeni
Mamras
Mamras 29.11.2021, 15:41
Dobrze powiedziane
Mieszkanka Zamościa
Mieszkanka Zamościa 27.11.2021, 05:58
Zmiast dawać p...A.Wnukowi podwyżkę,a może zaczne od tego że niby za co ma dostać,jak nic nie robi,aby ulepszyć życie mieszkańcą Zamościa.To co ma dostać nadwyzki ssumujmy przez ten czas,który miał otrzymywać i przeznaczmy na leszpszy cel: np.na bloki dla rodzin wielodzietnych,a nie gnieść sie na małym metrażu.To na więźnia przypada większy metraż w celi,przyznam się iż, ja mam 28 m 2 na mnie, czworo dzieci w tym córka nastolatka i mąż.Gdzie w takim gniazdku się mieścić,ale cóż ważne że dach nad głową.
WSTYD I TOTALNA PORAŻKA, PANIE PREZYDENCIE!!!
Pozwolę sobie na to,aby zrobić przekaz,w imieniu wszystkich rodzin wielodzietnych. PROSIMY O NORMALNE WARUNKI I POPRAWIĆ BYT DLA DZIECI.
NIE POZDRAWIAMY ANI NIE POPIERAMY PODWYŻKI DLA PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ.
tojestkpina
tojestkpina 26.11.2021, 15:37
No tak , który kandydat idąc do wyborów powie ze nie zrobi nic dla lokalnego środowiska??Jak ta podwyżka ma się do płący referenta w Um Zamość, Prezydent dorabia sobie w spółce państwowej 8 tys miesięcznie a radni chcą mu dołożyć z pieniędzy obywateli dodatkowe 8 tysięcy bo jak biedulek ma zyć za te 18 tysiaków, skoro może zarobić 26 tysiaków??Widac partii rządzacej, przez którą namaszczony jest prezydent , tak zależy na oszczędnym gospodarowaniu jak obdarowanym po 500 plus na rodzeniu dzieci, skoro rodzi ich sie 20 tys mniej rocznie.
ASSS
ASSS 26.11.2021, 13:55
Apel do ludzi mieszkających w Zamościu.
Protestujcie, piszcie komentarze, zakładajcie strony w social mediach. Nagłaśnijcie nadłużycia i szkodliwe działania Pana Wnuka i jego ekipy.
Obnażcie kolesiostwo w urzędach i spółkach miejskich. Niech takie oddolne działania jak nie zmusi do dymisji to chociaż niech trochę przychamuje to rozpasanie.
Ja
Ja 26.11.2021, 13:48
Temu panu juz wiekszosc mieszkancow chetnie podziekuje za kadencje, za podwyzki, za obsadzanie na stolkach znajomych, za doprowadzenie do ruiny oddzialu pediatrycznego, za doprowadzenie niemal do ruiny szpitala Jana Pawla, za rozpoczecie remontow w calym miescie na raz i wycinke drzew... NIC DOBREGO mieszkancow nie spotkalo za rzadow tego pana!! A tu jeszcze podwyzke chca mu dawac... kpina
Tom
Tom 25.11.2021, 20:38
Wychodzi zatem ze presydet małego prowincjonalnego miasta na wschodzie Polski będzie zarabiał 25-27tys miesięcznie czyli wiecej niz prezydent 3mln Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Trójmiasta.....ten to się potrafi ustawić a raczej sprzedać. Juz widzę te wszystkie babcie ktore nie maja na leki się cieszą ze mamy takiego zabieganego prezydenta....z ktorego ludzie emigrują w poszukiwaniu pracy do lepszego swiata
Andrzej
Andrzej 25.11.2021, 18:16
Nic dodać nic ująć, jak głosowalismy tak teraz mamy, juz znienawidzony Urban mówił "władza się sama wyżywi".Pamiętajmy tez ze Wnuk ma tez za pada 7 tys u Sasina za zasiadnie w pseudo radzie i zarzuty prokuratorskie. Widać to wystarczy aby dostał podwyżkę. Wsytd mi za Zamość i takich miejskich rajców naszego miasta wiadomo to transakcja wiązana.....z radnymi. Zwyczajnie kaczor nas wszystkich oszukał po aferze z nagrodami u beci ktorej pieniadze się po prostu należały, najpierw obnizyli o 10 proc aby teraz podnieść o 100 proc
Gienek
Gienek 24.11.2021, 15:45
Chyba k***a żartują.
Gofer
Gofer 24.11.2021, 08:58
Mam jakieś takie niepokojące skojarzenia z działaniami M. Sarapaty w zarządzie Wisły Kraków. Mam nadzieję, że nie skończy się podobnie....
Zycie
Zycie 24.11.2021, 08:55
A za co on ma dostać tą podwyżkę za Centrum Integracji Pewnie gdzie ludzie nie uczą się tylko ciężko pracują wstyd
Lucyfer
Lucyfer 23.11.2021, 21:59
Co by nie pisać i tak zrobią swoje , powiedzą należało mu się
wk.....y
wk.....y 23.11.2021, 14:19
Ludzie. Podwyżka dla prezydenta jest tylko pretekstem do podniesienia diet radnym.
Pan
Pan 23.11.2021, 21:14
Zobaczymy którzy się skuszą, udający że im na mieście zależy.
jaś
jaś 23.11.2021, 12:09
opierają podwyżkę na ustawach z września i pazdziernika br. z wyrównaniem od sierpnia ... po prostu pięknie
 Zamościanin
Zamościanin 23.11.2021, 10:47
Największym SKANDALEM byłaby PODWYŻKA UPOSAŻENIA WNUKA Zamościanie coraz biedniejsi coraz to narzucane nowe daniny śmieci woda ogrzewanie oddział dla chorych maluchów zamknięty
okawango
okawango 23.11.2021, 09:14
Należy się dwukrotna obniżka z wyrównaniem od początku roku!!!
Karolina
Karolina 23.11.2021, 08:35
Dać podwyżkę bezwzględnie, za gnębienie mieszkańców podwyżkami, nie dotrzymywanie obietnic wyborczych, i wycinanie drzew.

Pozostałe