Zamość: Konkurs uratuje pediatrię?

  • 23.11.2021, 06:00
  • Anna Szewc
Zamość: Konkurs uratuje pediatrię? Fot. A. Szewc Oddział pediatryczny w szpitalu przy ul. Peowiaków wciąż formalnie istnieje. Tyle tylko, że ostatnich pacjentów przyjął w czerwcu.
Dotychczasowe próby skompletowania kadry i znalezienia ordynatora nie dały rezultatów.

110 tysięcy złotych – tyle prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego jest gotów zapłacić podmiotowi medycznemu, który zapewni opiekę lekarzy specjalistów na oddziale dziecięcym. Właśnie ogłoszono konkurs. Wyniki powinny być znane na początku grudnia. To ostatni miesiąc na to, by pediatrię w Zamościu reaktywować.

Oferujemy nie tylko pieniądze, ale też bazę lokalową, sprzęt i pełną obsadę pielęgniarską. My zawrzemy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, szukamy podmiotu medycznego, który zobowiąże się zabezpieczyć niezbędną obsadę lekarzy specjalistów przez cały rok, siedem dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. I zapłacimy za to – mówi Mariusz Paszko, prezes ZSN.

Dodaje, że oferowane pieniądze są większe niż koszty zatrudnienia lekarzy w czasie, gdy pediatria działała, a specjaliści mieli umowy o pracę czy dotyczące dyżurów podpisywane ze szpitalem. Przyznaje równocześnie, że w sezonie największych zachorowań zyski dla firmy, która zdecydowałaby się podjąć zadania nie byłyby duże, ale w innych okresach pieniędzy na pewno  zostawałoby sporo. – W czasach, gdy oddział jeszcze działał, nie biorąc oczywiście pod uwagę pandemii, to np. wiosną i latem obłożenie było na poziomie ok. 20 procent – wskazuje Paszko.

Więcej o sytuacji w zamojskim szpitalu piszemy w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe