Mikołaja zatrudnię. Ile może zarobić święty?

  • 21.11.2021, 09:24
  • News4Media
Mikołaja zatrudnię. Ile może zarobić święty? iStock
Jeżeli ktoś ma w planach dorobienie w okresie świątecznym, to już są takie oferty pracy. Poszukiwani są Mikołaje, gwiazdki i elfy. Jakie stawki oferują pracodawcy?

Święta bożonarodzeniowe już się rozpoczęły. Przynajmniej w galeriach handlowych i reklamach telewizyjnych. Już od dobrych kilku dni handel, nie zważając na aurę za oknem, promuje świąteczną aurę. A to oznacza, że przybędzie sezonowych ofert pracy.

Co roku dodatkowych rąk do pracy szukają np. firmy kurierskie czy sortownie pocztowe. Ma to związek z większą liczbą paczek, które trzeba dostarczyć. Rośnie też zapotrzebowanie na pracowników w sklepach i całych galeriach handlowych. Co tych drugich, to co roku poszukiwane są osoby chcące wcielić się w rolę świętych Mikołajów i ich pomocników. Są już stosowne oferty pracy.

Jedna z firm ogłasza się tak: „Poszukujemy odpowiedzialnych osób, które chciałyby wcielić się w rolę Świętego Mikołaja w Warszawie i okolicach”. Wśród stawianych wymagań są:

  • dobry kontakt z dziećmi,
  • zdolności aktorskie,
  • chęć pracy w Wigilię w godzinach co najmniej 16-21.


W zamian firma oferuje odpowiednie przebranie czy zatrudnienie na umowę o dzieło. Ile może zarobić Mikołaj? Generalnie w wielu ogłoszeniach obowiązuje najniższa dopuszczalna przepisami stawka czyli 18,30 zł brutto czyli 13,37 zł netto. „Dzienne wynagrodzenie w wysokości 180 – 200 złotych” – czytamy w jednym z anonsów dotyczących zatrudnienia Mikołajów i śnieżynek. To oznacza, że osoba zatrudniona w takim charakterze dziennie ma pracować 10 godzin i więcej. Jako miejsce pracy wskazano kilka galerii handlowych na terenie całego kraju.

Inaczej trochę sprawa wygląda, gdy chodzi o Wigilię i odwiedzanie dzieci w domach, aby wręczyć im upominki. W tych przypadkach stawki są wyższe. Jedna z firm oferuje około 800 zł za pracę w godzinach 15-21 a jeżeli ten czas zostanie przedłużony do godziny 22, to wypłata ma wzrosnąć do ok. 1 tysiąca złotych.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe