Tomaszów Lubelski: Podaruj fanty na loterię

  • 16.11.2021, 07:00
  • Wioletta Dudek-Ruszel
Tomaszów Lubelski: Podaruj fanty na loterię Loteria fantowa będzie przeznaczona na leczenie Marcela i Mateusza.
Ola, Elwira, Sylwia, Paula i Aneta prowadzą na Facebooku grupy, na których zbierają pieniądze na leczenie Marcela Hałasy i Mateusza Knapa. Przy okazji Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbędą się 27 listopada w Tomaszowie, dziewczyny chcą zorganizować pierwszą akcję charytatywną poza Internetem. Proszą o podarowanie fantów na loterię.

Aleksandra Mazurkiewicz, Elwira Pciak, Sylwia Hałasa, Paula Chlebicka i Aneta Hałasa znają się dłuższy czas i wszystkie lubią pomagać. Rok temu założyły na Facebooku grupę pod nazwą „ MarceLove - charytatywne licytacje”. Druga grupa „CUDowne licytacje charytatywne” powstała we ponad 2 miesiące temu. Na obu ogłaszają licytacje różnych rzeczy, a dochód ze sprzedaży przekazują na pomoc dwóm chłopcom – Marcelowi i Mateuszowi.

Chłopcy w potrzebie

Marcel to skrajny wcześniak. Urodził się w 25 tygodniu ciąży z wagą 720 g. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, ale on codziennie pokazywał im swoją siłę i wolę życia, walcząc o każdy oddech. W szpitalu spędził prawie cztery miesiące. U chłopca zdiagnozowano m.in. mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, hypoplazję nerwu wzrokowego, niedoczynność tarczycy, wiotkość krtani. W związku z tym Marcel wymaga stałych wizyt u wielu specjalistów m.in. endokrynologa, neurologa, okulisty i rehabilitantów.

– Intensywna rehabilitacja go usprawnia, ale generuje ogromne koszty dla rodziny. Dlatego postanowiłyśmy stworzyć tę grupę. Pieniądze z licytacji przekazujemy na rehabilitację tego Małego-Wielkiego Wojownika, który pochodzi z Rogóźna – dodają Ola, Elwira, Sylwia, Paula i Aneta.

Mateusz to 8-latek z Lubyczy Królewskiej, który choruje na cukrzycę typu I.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Wioletta Dudek-Ruszel

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe